Już jutro na wrocławskich cmentarzach odbędzie się kwesta na rzecz Hospicjum Bonifratrów. Pieniądze zebrane podczas zbiórki zostaną przeznaczone na jego remont i zakup koncentratorów tlenu dla pacjentów hospicjów domowych.

Hospicjum Bonifratrów to jedyne hospicjum stacjonarne we Wrocławiu. Kwesty na jego rzecz będą się odbywać 1 listopada m.in. na największych wrocławskich cmentarzach - Osobowickim i Grabiszyńskim. Wesprzeć akcję będzie można też na Cmentarzu Kiełczowskim.

Będziemy stać przy głównych wejściach na cmentarze. Mamy chyba największe puszki ze wszystkich zbierających. Są żółte, większe niż format A4. Mają duży napis. Jest tam też numer zbiórki - mówi Agata Wołk, koordynatorka wolontariatu w Hospicjum Bonifratrów we Wrocławiu.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia w niej udziału. Każdy grosz się liczy. Na pewno nie będą to pieniądze zmarnowane - dodaje.

Potrzeby pacjentów

W tym roku hospicjum chce powiększyć kaplicę, by powstała przestrzeń dla chorych do wspólnego spędzania czasu. Pieniądze ze zbiórki prowadzonej na cmentarzach pomogą też w zakupie koncentratorów tlenu, ssaków i pompy dla pacjentów hospicjów domowych.   

Jak informuje hospicjum - to już 11. bonifraterska kwesta, która ma pomóc w zapewnieniu jeszcze lepszej opieki nad 40 chorymi. Są to głównie osoby w terminalnej fazie chorób nowotworowych, w którym zauważa się nieodwracalne pogorszenie ogólnego stanu chorego. 

Dzięki poprzednim zbiórkom kupiono busa do transportu pacjentów, sprzęt medyczny i rozpoczęto modernizację budynku hospicjum.