Marcowy powrót zimy dał się we znaki nie tylko ludziom. Karkonoski Park Narodowy opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie bociana stojącego w ośnieżonym gnieździe.

Zdjęcie bociana w ośnieżonym gnieździe pojawiło się na profilu facebookowym Karkonoskiego Parku Narodowego. Zima zaskoczyła drogowców i bociana, który zajmuje się porządkami w gnieździe w Mysłakowicach - napisał KPN.

Biedny bocianek, musi poczekać, jak się ociepli - taki komentarz pod postem dodała jedna z internautek.

Biało nie tylko w górach

Jak napisano w internecie na profilu Izersko-Karkonoska Pogoda - w ostatnich dniach w górach przybyło sporo śniegu. W Karkonoszach to maksymalnie 30-35 cm.

W Górach Izerskich spadło 20-30 cm białego puchu. Niżej także jest biało. W Szklarskiej Porębie leży niemal 20 cm śniegu - poinformował wspomniany profil poświęcony klimatowi oraz warunkom pogodowym i turystycznym Sudetów Zachodnich.

Padać może dziś do końca dnia (28.03), ale opady będą przelotne. Ma się stopniowo rozpogadzać. Przed nami jeszcze chłodna noc, z lokalnymi spadkami poniżej -5°C, a w górach poniżej -10°C - przekazuje Izersko-Karkonoska Pogoda.

Jutro (29.03) w ciągu dnia zacznie się ocieplać i odwilż wejdzie w niższe partie gór. Ocieplenie dotrze wszędzie w czwartek (30.03), spodziewamy się też opadów deszczu - przekazano. 

Także w piątek wszędzie ma być odwilż. A od soboty ponowienie wróci zima - wynika z opublikowanej wiadomości.