Już jutro (1.10) w Arboretum Wojsławice koło Niemczy na Dolnym Śląsku odbędzie się Festiwal Traw i Kwiatów Jesieni. "Podczas niego w naszej wojsławickiej galerii będzie można podziwiać wyjątkową wystawę kwiatów" - mówi Tomasz Dymny z Arboretum. To tylko jedna z wielu atrakcji zaplanowanych w ogrodzie, którego jesienne barwy potrafią zachwycić.

Mamy piękną słoneczną, jesień. Powoli zaczynają przebarwiać się pierwsze drzewa i krzewy. Między innymi trzmieliny, ambrowce i miłorzęby. Kwitnie heptakodium chińskie, franklinia amerykańska. Drzewa, które są zagrożone wyginięciem na całym świecie. A co ciekawe, teraz jest czas astrów, tak zwanych marcinków i wszystkich traw ozdobnych. Między innymi miskantów, rozplenic czy też prosa rózgowatego - wylicza Tomasz Dymny z Arboretum Wojsławice.


O tej porze roku ogród prezentuje się przepięknie. Kwitną zimowity jesienne. Bardzo cenne, unikatowe byliny, które właśnie teraz jesienią pokazują swoje piękno - dodaje.

Jesienny Festiwal

W najbliższą niedzielę (1.10) w Arboretum Wojsławice odbędzie się Festiwal Traw i Kwiatów Jesieni. Podczas niego w naszej wojsławickiej galerii będzie można podziwiać wyjątkową wystawę kwiatów jesieni - zaznacza Tomasz Dymny.

O godzinie 13:00 przewidziany jest spacer wśród traw i kwiatów. W programie znalazła się także gra terenowa. To okazja, by poznać dawne zwyczaje wiejskie. Tematem przewodnim będą bowiem kwiaty z wiejskiej rabatki. 

Przepięknie kwitnące kosmosy, kwiaty późnego lata. A nawet i jesieni, ponieważ kwitną do pierwszych przymrozków. Na wystawie będzie można również podziwiać kompozycję dali, które kojarzymy z naszego dzieci z dzieciństwa z ogrodów przydomowych - mówi Dymny.

W sobotę i niedzielę w ogrodzie zaplanowano kiermasz. Swoją obecność potwierdziło ponad 40 szkółkarzy. Będzie można kupić rośliny do swojego ogrodu. Jesień to idealna pora, aby sadzić drzewa, krzewy i byliny.