Warszawska straż miejska obchodziła swoje święto 29 sierpnia. Oficjalne uroczystości odbyły się jednak dzisiaj. Była to także okazja do złożenia ślubowania przez 47 nowych strażników.

Wśród nowych adeptów, którzy składali dziś uroczyste ślubowanie, była 22-letnia Julia Miszczuk, która w stołecznej straży miejskiej pracuje od 6 miesięcy.

Zawsze chciałam pracować w służbach mundurowych. Najbardziej podoba mi się w tej pracy to, że możemy być bardzo blisko ludzi. Jesteśmy najbardziej przyziemną służbą, która na co dzień spotyka się z mieszkańcami Warszawy - mówiła po ślubowaniu świeżo upieczona strażniczka.

Największym zaskoczeniem po wstąpieniu w szeregi tej formacji było dla mnie nastawienie mieszkańców. Byłam przekonana, że ludzie będą do mnie podchodzić bardzo sceptycznie, że będą wręcz negatywnie nastawieni, a jest zupełnie odwrotnie - przyznała Miszczuk. Powiedziałabym wręcz, że trzy czwarte ludzi, z którymi się spotykamy, jest bardzo wdzięczna za naszą pracę. Mówią nam, że cieszą się, że istnieje taka formacja - podkreśliła.

Warszawska straż miejska jest największą formacją tego typu w Polsce. Obecnie zatrudnia około 1700 osób.

Opracowanie: