Na PGE Narodowym wystąpi legenda rocka, zespół Guns N’ Roses. Kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu w tej okolicy. Wprowadzone zostanie ograniczenie wjazdu na Saską Kępę. Na to muzyczne wydarzenie najlepiej będzie wybrać się komunikacją miejską.

To będzie wielkie muzyczne wydarzenie, na które do stolicy zjadą fani Guns N’ Roses. Piosenek tej kultowej grupy rockowej będzie można posłuchać na Stadionie Narodowym w Warszawie. W związku z masowym charakterem tej imprezy trzeba liczyć się z utrudnieniami. 

Newralgiczny obszar Saskiej Kępy

W godzinach 16:00-20:00 wyłączony z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych, będzie obszar Saskiej Kępy, ograniczony ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i Bora-Komorowskiego - podaje portal um.warszawa.pl.

Po zakończeniu koncertu (ok. godz. 22:30), funkcjonariusze mogą zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.

To utrudnienie może powstać, jeśli duża grupa uczestników będzie chciała przejść do centrum pieszo.

Zmiany w kursowaniu autobusów wprowadzone zostaną wcześniej

Na stadion będą się kierować tysiące fanów.  Od  godz. 16:00, w przypadku braku możliwości przejazdu ulicami Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą, autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do przystanku Dw. Wschodni. Ulicą Targową będzie kursowała także linia 135, a autobusy linii 146 i 147 pojadą al. Zieleniecką. Natomiast autobusy linii E-1 zostaną skierowane na trasę przebiegającą ulicami: most Świętokrzyski - Zajęcza - Topiel - Tamka - most Świętokrzyski.

Po koncercie, ok. godz. 22:30, w przypadku wyłączenia z ruchu mostu Poniatowskiego, na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego.

Składy linii: 7, 22 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski, a linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli pl. Starynkiewicza, natomiast po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo.  Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim, natomiast linii 146 i 147 będą kursowały al. Zieleniecką.

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-9 na trasie: pl. Zawiszy - Al. Jerozolimskie - Nowy Świat - Al. Ujazdowskie - Trasa Łazienkowska - Wał Miedzeszyński - Zwycięzców - Saska - al. J. Waszyngtona - Wiatraczna.

Po zakończeniu koncertu na trasy wyjadą dodatkowe autobusy linii 509. Z ronda Waszyngtona będzie można nimi pojechać w kierunku Nowodworów i Gocławia. Więcej będzie również tramwajów. Z pętli al. Zieleniecka składy linii 3 odjadą do Annopola, a linii 26 w kierunku pętli Piaski. Na zmienionej trasie Gocławek - Ratuszowa-Zoo pasażerów przewiozą tramwaje linii 9.