Strażacy z lądu i powietrza próbują ugasić pożar lasu w Brzeźnie Szlacheckim w powiecie bytowskim. Na miejscu pracuje 18 zastępów straży pożarnej i dwa samoloty Lasów Państwowych.

Jak przekazał oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku bryg. Łukasz Płusa, zgłoszenie o pożarze 3 ha lasu wpłynęło do służb ok. godz. 16.

Na miejscu, między Brzeźnem Szlacheckim a Starą Brdą, pracuje 18 zastępów straży pożarnej i 2 samoloty Lasów Państwowych.

Strażacy szacują, że działania będą trwały ok. 5 godzin.

Kilkunastohektarowy pożar w Sokolim Polu opanowany

Z kolei po kilku godzinach akcji strażakom udało się opanować 15-hektarowy pożar poszycia leśnego i traw miejscowości Sokole Pole w powiecie częstochowskim. Ogień gasiło kilkanaście strażackich zastępów. 

Sytuacja jest opanowana. Na miejscu działało 9 zastępów OSP i 5 PSP. Teraz działania strażaków polegają dogaszaniu mniejszych ognisk pożaru - powiedział dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. 

Ogień nie dotarł do zabudowań. 

Strażacy z woj. śląskiego od kilku dni informują o wysokim zagrożeniu pożarowym w lasach. Do 19 maja straż pożarna w regionie odnotowała ponad 160 pożarów w lasach o łącznej powierzchni prawie 90 ha, jedna osoba została ranna, w akcje gaśnicze zaangażowanych było prawie 500 zastępów PSP i OSP.