Policjanci zatrzymali na terenie powiatu grójeckiego (Mazowieckie) poszukiwanego listem gończym 38-latka. Aby uniknąć odsiadki mężczyzna owinął się kołdrą i nakrył szafą. Mieszkaniec Kociewia (Pomorskie) trafi teraz do aresztu, gdzie będzie odbywał karę za jazdę autem pod wpływem alkoholu.

Jak poinformował Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, w środę wieczorem policjanci zapukali do drzwi jednego z mieszkań na terenie powiatu grójeckiego.

Miał tam ukrywać się poszukiwany listem gończym 38-latek. Podczas sprawdzenia posesji, w pomieszczeniu gospodarczym na poddaszu budynku policjanci zauważyli szafę opartą o zwiniętą na podłodze kołdrę. Jak się okazało, miejsce to było kryjówką dla poszukiwanego 38-latka - dodał Kunka.


Mężczyzna okrywając się kołdrą, położył na siebie część nieużywanej meblościanki, licząc na to, że w ten sposób pozostanie niezauważony. Mężczyzna jednak się przeliczył.

Jak się okazało, mieszkaniec Kociewia był ścigany listem gończym przez starogardzki sąd oraz poszukiwany przez miejscową prokuraturę. 

Zgodnie z wcześniejszym wyrokiem sądu 38-latek trafi teraz do aresztu, gdzie odbywać będzie karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie autem pod wpływem alkoholu.