Pod 29-letnim wędkarzem łowiącym ryby na jeziorze w Łyśniewie Sierakowickim na Kaszubach załamał się lód. Mężczyzna wpadł do wody. Przeżył dzięki szybkiej reakcji okolicznych mieszkańców

Do wypadku na jeziorze w Łyśniewie Sierakowskim doszło w poniedziałek po południu.

Oficer dyżurny kartuskiej komendy otrzymał po godzinie 15 informację o tym, że pod mężczyzną, który łowił ryby załamał się lód. Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji oraz służby ratunkowe. Dzięki czujności mieszkańca okolicy i szybkiej interwencji, udało się wydostać z wody 29-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego - poinformowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach sierż. Aldona Naczk.

Przytomny mężczyzna został przewieziony do szpitala na obserwację.

Od kilku dni w województwie pomorskim utrzymują się ujemne temperatury. Na południu województwa temperatura spadła w nocy nawet do -14 stopni Celsjusza, co sprzyja zamarzaniu m.in. jezior na Pojezierzu Kaszubskim.

Policja apeluje, by nie wchodzić na zamarznięte rzeki lub tylko częściowo zamarznięte akweny wodne. Przypomina też, żeby informować najbliższych np. o wyjściu na ryby na zamarznięte jezioro.