Teatr Miniatura prowadzi nabór do programu "Ale Dramat" dla studentów, którzy chcą poznać od środka jeden z najstarszych teatrów lalkowych w Polsce. Będzie to też okazja, żeby zobaczyć, jak teatr funkcjonuje na co dzień.

Zajęcia ruszają w połowie października i będą się odbywały raz w miesiącu. Każde spotkanie będzie poświęcone jednej dziedzinie sztuki, która jest związana z teatrem, czyli między innymi: scenografia, aktorstwo, reżyseria, choreografia czy pisanie scenariuszy.

Nie zakładamy, że mają to być tylko humaniści, ale zapraszamy studentów ze wszystkich uczelni, z Uniwersytetu, Politechniki czy Uniwersytetu Medycznego. Zapraszamy wszystkich, którzy są po prostu zainteresowani teatrem i chcą zobaczyć to od środka - mówi RMF FM Agniesza Kochanowska, kierowniczka literacka Teatru Miniatura.

Oprócz co miesięcznych zajęć, będą organizowane spotkania związane z życiem teatru. Studenci będą chodzić na próby generalne, rozmowy z aktorami czy pisać recenzje.

Dla mnie to jest działalność rozwojowa dla człowieka. Można się wielu rzeczy nauczyć. Chociażby takich prostych, tego, jak być pewniejszym w grupie. Teatr jest pracą zespołową - dodaje Kochanowska.

Zajęcia będą bezpłatne.