Za empatię szczecińska policja chwali młodych obcokrajowców, którzy zainteresowali się zagubioną w lesie 78-latką. Zatrzymali przejeżdżający radiowóz i poprosili mundurowych o pomoc w odnalezieniu rodziny kobiety.

Policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie w okolicach ronda Olszewskiego zaczepiło dwoje młodych ludzi, którzy poinformowali mundurowych, że będąc w pobliskim lesie spotkali starszą panią, która nie pamiętała, gdzie się znajduje oraz jak się nazywa. Powiedziała im tylko, że wyszła z domu na spacer.

Mundurowi postanowili pomóc odnaleźć rodzinę seniorki. Dowiedzieli się, że starsza pani może mieszkać niedaleko wraz z córką i wnuczką. W pewnym momencie do policjantów podeszła kobieta, która okazała się córką seniorki. Kobieta szukała mamy, która wyszła z domu rano. Dzięki policjantom 78-latka jest już pod opieką rodziny.

Policja przypomina, że w przypadku opieki nad osobami mającymi problemy z koncentracją, zapamiętywaniem czy też innymi schorzeniami utrudniającymi swobodne poruszanie się w przestrzeni publicznej, ważne jest wyposażenie tych osób w kartkę z danymi osobowymi, kontaktem telefonicznymi i adresem zamieszkania. W przypadku napotkania zagubionej osoby należy natychmiast powiadomić służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112.