W sobotę w Krawcach w gminie Grębów na Podkarpaciu, odbędą się uroczystości pogrzebowe 60-letniego samorządowca PiS z powiatu tarnobrzeskiego. Marek Ożga zginął w poniedziałek w wypadku samochodowym.

O godz. 13 w kościele we wsi Krawce, gdzie mieszkał Marek Ożga, rozpocznie się msza pogrzebowa. Następnie żałobnicy przejdą na pobliski cmentarz. Konduktowi będą towarzyszyć poczty sztandarowe strażaków.

"Pracowaliśmy razem 25 lat. To był dobry i zacny człowiek" - powiedział o zmarłym starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł.

Marek Ożga był wieloletnim samorządowcem i strażakiem OSP w Krawcach. Od 21 lat radnym powiatu tarnobrzeskiego, a w obecnej kadencji pełnił funkcję członka zarządu powiatu. Ostatnio był też wicedyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

Marek Ożga zginął w poniedziałek (11 września) w wypadku samochodowym w Nowym Grębowie. Siedział za kierownicą toyoty yaris. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że jadąc w kierunku miejscowości Krawce, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, nie zatrzymał się przed znakiem STOP  i wjechał wprost pod nadjeżdżającą półciężarówkę.

Kierowca był zakleszczony w aucie, strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego. Mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.