Gabrysia, Basia, Antosia i Szymek, czyli czworaczki, które urodziły się 12 lutego w poznańskim szpitalu przy ul. Polnej, otrzymały w środę upominki od władz miasta. "Rodzicom życzę dużo sił, miłości i wytrwałości w opiece nad całą gromadką" – podkreślił zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.

Dzieci przyszły na świat w sobotę 12 lutego. Jak informowała rzeczniczka prasowa Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Małgorzata Kolczyńska, dzieci urodziły się w stanie dobrym. Ich waga urodzeniowa wynosiła od 1245 do 1860 g. Szczęśliwymi rodzicami czworaczków jest para z Wilkowyi w Wielkopolsce.

W środę gratulacje rodzicom czworaczków złożył zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski. Przekazał także drobne upominki od władz miasta dla nowo narodzonych maluchów.

"Życzę Gabrieli, Barbarze, Antoninie i Szymonowi zdrowia i energii, by wyrośli na wspaniałych ludzi" - podkreślił Wiśniewski.

Cytat

Rodzicom życzę dużo sił, miłości i wytrwałości w opiece nad całą gromadką. Na pewno nie będzie to łatwe, ale wierzę, że przyniesie mnóstwo satysfakcji
Mariusz Wiśniewski

"Rodzicom życzę dużo sił, miłości i wytrwałości w opiece nad całą gromadką. Na pewno nie będzie to łatwe, ale wierzę, że przyniesie mnóstwo satysfakcji" - dodał.

W spotkaniu z rodzicami maluchów wziął udział także m.in. dyrektor Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. Maciej Wilczak.

Poznański magistrat podał, że w 2021 roku w stolicy Wielkopolski urodziło się niemal 13,7 tysięcy dzieci, z czego niemal 4,3 tys. to mali poznaniacy i poznanianki. W styczniu 2021 r. w szpitalu przy ul. Polnej przyszły na świat pięcioraczki - cztery dziewczynki i chłopiec.