Ponad 2 kg heroiny, amfetaminy i tabletek oraz 12,5 litra płynnej amfetaminy zostało ukryte w proszkach do prania. Paczka z Holandii miała dotrzeć do 19-latka z okolic Krakowa, ale przechwycili ją policjanci z Hrubieszowa, a młody mężczyzna trafił za kratki.

Funkcjonariusze z Hrubieszowa ustalili, że paczka została nadana z Holandii za pośrednictwem firmy kurierskiej i miała trafić do odbiorcy pod Krakowem. Wbrew deklaracji nie zawierała wyłącznie chemii gospodarczej, ale ukryte w proszkach do prania i przysypane słodyczami narkotyki, które były zapakowane były w hermetycznie zamknięte folie.

W sumie było to ponad 2 kg heroiny, amfetaminy i tabletek oraz płynna amfetamina w 25 plastikowych butelkach - informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Na paczkę czekał 19-latek. Mężczyzna został zatrzymany i po decyzji sądu na 3 miesiące trafił do aresztu.

Za nabycie i dostawę znacznej ilości środków odurzających na terenie UE grozi mu od 3 do nawet 20 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w  tej sprawie śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie, a sprawa ma charakter rozwojowy.