Ponad 3 mln złotych wyda Łódź na trwające właśnie remonty lokali komunalnych. W zasobie miejskim pojawią się też nowe mieszkania. Za sumę 35 mln zł przy ul. Lubelskiej 9/11 miasto buduje dom, który zapewni 70 takich lokali.

Przeszło 3 mln zł wyniesie koszt prowadzonych obecnie remontów lokali komunalnych, które niebawem będą dostępne dla łodzian. W Łodzi pojawią się również nowe mieszkania, bo miasto wyłoży 35 mln zł na dom przy ul. Lubelskiej 9/11.

Łódź rocznie przeznacza ok. 25 mln zł na remonty mieszkań komunalnych. Obecnie odnawia ponad 30 gminnych lokali za ponad 3 mln zł (niektóre remonty już wykonano, np. przy ul. Traugutta 10).

Większość z nich znajduje się w centrum miasta, w obszarze rewitalizacji (to m.in. ulice: Próchnika, Zgierska, Traugutta, Pogonowskiego, Sterlinga czy Struga), a inne tuż poza nim, przy ulicach: Marysińskiej, Helskiej i Powstańców Wielkopolskich.

Remonty obejmują wymianę instalacji, doposażenie łazienek i toalet, wymianę posadzek i wykonanie nowych tynków, wymianę stolarki oraz instalację podstawowego wyposażenia kuchni. W lokalach, w których nie było łazienek, zostaną wygospodarowane pomieszczenia wyposażone w brodziki lub wanny.

Nowe bloki

Nowe mieszkania powstaną natomiast przy ul. Lubelskiej 9/11. W połowie 2024 r. rozpocznie się budowa czterokondygnacyjnego bloku z 70 mieszkaniami o powierzchni od 26 do 75 metrów kwadratowych (od M1 do M4).

Budynek powstanie dzięki współpracy gminy Łódź z Widzewskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego. To kolejna inwestycja realizowana z tym partnerem.

Obecnie prowadzone są dwa takie przedsięwzięcia - przy ul. Przędzalnianej 101/103 oraz przy ul. Nawrot 98.

Miasto Łódź regularnie zabiega o wsparcie zewnętrzne na nowe inwestycje i renowację istniejących lokali. Dzięki temu mieszkania szybciej przywracane są do użyteczności i w dużo wyższym standardzie.

Na obie inwestycje miasto pozyskało dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.