Ważna informacja dla kierowców przejeżdżających przez Małopolskę. W poniedziałek ok. godz. 8:00 zmieni się organizacja ruchu na zakopiance w Gaju, w rejonie budowanego wiaduktu.

Jak informuje GDDKiA, w poniedziałek około godz. 8.00 zmieniona zostanie organizacja ruchu na zakopiance w Gaju, w rejonie budowanego wiaduktu. 

Do wtorkowego popołudnia ruch będzie odbywał się tylko jednym pasem w każdym kierunku.

W tym czasie montowane będzie oświetlenie i zlikwidowany zostanie tymczasowy przejazd między jezdniami DK7.To ostatnie ograniczenie ruchu na zakopiance związane z budową tego węzła. 

Zasadnicze prace na budowie zakończą się w przyszłym tygodniu, po nich rozpoczną się procedury odbiorowe i sprzątanie terenu budowy.

Wiadukt w Gaju

W Gaju powstaje wiadukt nad DK7 o długości ponad 120 m. Na wiadukcie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się pomiędzy ulicami Zadziele i Widokową. 

Dodatkowo powstaną pasy włączania na DK7, chodniki o długości 750 m oraz nowa kanalizacja deszczowa. Koszt budowy to prawie 32 mln zł. 

Inwestycja została sfinansowana ze środków budżetu Państwa. Wiadukt ma zostać udostępniony kierowcom na przełomie czerwca i lipca.

Generalny Pomiar Ruchu przeprowadzony w latach 2020/2021 wykazał, że codziennie średnio w tym miejscu przejeżdża prawie 60 tysięcy pojazdów. Nowy wiadukt poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych.