​To bardzo poważna propozycja i wymaga namysłu - mówi Andrzej Kulig o swoim ewentualnym starcie w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, informując o tym, że nie będzie ubiegał się o kolejną, szóstą kadencję wskazał swojego zastępcę jako najpoważniejszego kandydata.

Mam świadomość potrzeb, przede wszystkim potrzeb mieszkańców, ale mam też świadomość, że jest to rywalizacja partii politycznych. Ja jestem poza wszelkimi partiami, nigdy nie byłem na uwięzi żadnej z nich, w żadnej nie funkcjonowałem.To nie jest mój klimat  - mówi Andrzej Kulig.

Dodał, że w mediach społecznościowych część osób "postawiła na nim krzyżyk", właśnie dlatego, że nie należy do żadnej partii.   

Nie chciałbym, aby Kraków był przedmiotem rozgrywek politycznych i zawłaszczania przez biznes - mówił Kulig. Decyzja jest trudna. Podejmę ją możliwie szybko, ale z namysłem - zadeklarował.  

Kulig od 2015 jest zastępcą prezydenta Krakowa. Odpowiada za politykę społeczną i komunalną miasta, jest wieloletnim bliskim współpracownikiem Jacka Majchrowskiego.  Ukończył Wydział Prawa i Administracji UJ. Wcześniej był dyrektorem Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i dyrektorem krakowskiego magistratu, a w latach 1996-1998 pełnił funkcję dyrektora gabinetu wojewody krakowskiego.   

 

Opracowanie: