Sześciu Polaków - Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Kamil Stoch i Piotr Żyła - wystąpi w pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal. W sobotę biało-czerwoni w składzie: Kot, Stoch, Kubacki i Żyła odnieśli wielki sukces, triumfując po raz pierwszy w historii w drużynowym konkursie PŚ.

Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Maciej Kot tuż po zwycięstwie w konkursie drużynowym w Klingenthal /Hendrik Schmidt /PAP/EPA

W sobotę na Sparkasse Vogtland Arenie podopieczni trenera Stefana Horngachera zaprezentowali doskonałą formę. Kot i Stoch uplasowali się nawet na dwóch czołowych pozycjach w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej.

Dobre wiadomości z Klingenthal nadeszły już w piątek, kiedy Stoch, skacząc 139 m, zdecydowanie wygrał kwalifikacje do dzisiejszego konkursu indywidualnego. Czwarty wynik - 132,5 m - miał Żyła, a ósmy - 129,5 m - Hula. Kubacki skoczył 126,5 metra i był 19. Identyczną odległość miał Murańka, ale skakał w lepszych warunkach i został sklasyfikowany na 34. pozycji.

Po dwóch konkursach w fińskim Kuusamo, które otworzyły sezon 2016/17, liderem klasyfikacji generalnej PŚ jest Niemiec Severin Freund. Najlepszy z Polaków Maciej Kot plasuje się na siódmej pozycji.

Początek dzisiejszych zawodów - o godzinie 15:00.


(e)