Justyna Kowalczyk wygrała rywalizację na 5 km techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w fińskim Kuusamo. Polka, która najlepsza była także w piątkowym sprincie, o trzy sekundy wyprzedziła Norweżkę Marit Bjoergen.

Dziś Justyna Kowalczyk rywalizowała w biegu indywidualnym na 5 km techniką klasyczną. Ten styl jest mocniejszą stroną Polki.

Prawdziwa forma ma przyjść dopiero po Tour de Ski - mówi jej trener Aleksander Wieretielny. Polka przyznaje z kolei, że dziś walkę na dystansie pięciu kilometrów zaczęła dość spokojnie.

Już po pierwszym kilometrze miałam dość, ale rzeczywiście mam takie założenie zawsze na początek sezonu, żeby nie zaczynać normalnym swoim rytmem, bo nie jestem jeszcze w takiej dyspozycji, żeby ten rytm wytrzymać - powiedział biegaczka.

Trzecie miejsce zajęła kolejna Norweżka - Therese Johaug, która do podopiecznej Aleksandra Wierietielnego straciła 14,6 s.

W Finlandii zaplanowano łącznie trzy starty, które składają się na minicykl Ruka Triple. Można w nim wywalczyć łącznie aż 350 punktów do klasyfikacji generalnej PŚ; po 50 za zwycięstwo w każdej z konkurencji i 200 za zwycięstwo w całych zawodach.

Wczoraj w Kuusamo Justyna Kowalczyk triumfowała w sprincie.