Kolejny triumf Justyny Kowalczyk w Kuusamo

Dodano: Sobota, 30 listopada 2013 (11:44)

Justyna Kowalczyk wygrała rywalizację na 5 km techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w fińskim Kuusamo. Polka, która najlepsza była także w piątkowym sprincie, o trzy sekundy wyprzedziła Norweżkę Marit Bjoergen. Trzecie miejsce zajęła kolejna Norweżka - Therese Johaug, która do podopiecznej Aleksandra Wierietielnego straciła 14,6 s. W Finlandii zaplanowano trzy starty, które składają się na minicykl Ruka Triple. Można w nim wywalczyć łącznie aż 350 punktów do klasyfikacji generalnej PŚ; po 50 za zwycięstwo w każdej z konkurencji i 200 za triumf w całych zawodach. Kowalczyk dzięki zwycięstwu w piątkowym sprincie na trasę biegu indywidualnego ruszyła ostatnia, znając rezultaty najgroźniejszych rywalek. Na pierwszym pomiarze czasu zawodniczka z Kasiny Wielkiej nieznacznie, bo zaledwie o pół sekundy, ustępowała Bjoergen. Polka przyspieszyła i na 1,9 km przed metą już wygrywała z Norweżką o 2,1 s. "Bieg był trudny, na trasie panowały ciężkie warunki. Do samego końca walczyłam z wynikiem Marit. Na szczęście dobrze się czułam. Choć nie jestem typową sprinterką, to po wczorajszych zawodach udało mi się w pełni wypocząć" - powiedziała Kowalczyk przed kamerami telewizyjnymi.