Przed nami kolejne wybory, jeśli ten postęp będzie się utrzymywał, to znaczy, że SLD będzie bardzo poważnie liczyło się w wyborach parlamentarnych - powiedział Wojciech Olejniczak. Po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów samorządowych w stolicy, kandydat SLD na prezydenta Warszawy stwierdził, że jest zadowolony. Zajął trzecie miejsce.

Trzeba pracować i ci, którzy poparli mnie w tych wyborach, świadczą o tym, że jest potencjał dla SLD nie tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce - zaznaczył.

Nastawiamy się na trójskok, czyli wybory prezydenckie, które były w połowie tego roku, wybory samorządowe i wybory parlamentarne w przyszłym roku. Na pewno będziemy pracować w zgodzie, budować program na wybory - mówił Olejniczak.

Na pewno będę wspierał moich kolegów, którzy wspierali mnie w tych wyborach - podkreślił.

Pytany o fakt, że kandydatka PO Hanna Gronkiewicz-Waltz według sondażowych wyników wygrała wybory w pierwszej turze, powiedział, że jest to lepszy wynik, niż sama kandydatka się spodziewała. Pogratulował jej tak dobrego rezultatu.

Z sondażowych wyników wyborów na prezydenta stolicy, przeprowadzonych przez TNS OBOP dla TVP, wynika, że Wojciech Olejniczak uzyskał 12,9 proc. poparcie.