Wybory samorządowe odbyły się 21 listopada. Wybieraliśmy m.in wójtów, burmistrzów i prezydentów naszych wsi i miast. Dogrywka wyborcza miała miejsce 5 grudnia.

Wybory Samorządowe 2010

Multimedia

 • Poniedziałek, 6 grudnia 2010 (11:33)

  Prezydentem Poznania został Ryszard Grobelny. Ubiegający się o reelekcję Grobelny uzyskał w drugiej turze wyborów ponad 66 proc. głosów. Pokonał kandydata PO Grzegorza Ganowicza.

 • Poniedziałek, 6 grudnia 2010 (11:33)

  Jacek Karnowski ponownie zdobył fotel prezydenta Sopotu. Karnowski, który był popierany przez pomorską część Platformy Obywatelskiej wygrał w drugiej turze z oficjalnym kandydatem partii, Wojciechem Fułkiem.

 • Poniedziałek, 6 grudnia 2010 (11:33)

  Jacek Majchrowski został po raz trzeci prezydentem Krakowa. W II turze wyborów samorządowych pokonał kandydata Platformy Obywatelskiej Stanisława Kracika. Prezydent zapowiedział, że będzie chciał współpracować ze wszystkimi partiami w imię dobra Krakowa.

 • Poniedziałek, 6 grudnia 2010 (11:33)

  Wybory na prezydenta Łodzi wygrała Hanna Zdanowska z Platformy Obywatelskiej. Otrzymała 60,65 proc. głosów. Jej konkurenta Dariusza Jońskiego (SLD) poparło 39,35 głosujących.

 • Poniedziałek, 6 grudnia 2010 (11:33)

  Prezydentem Olsztyna w drugiej turze wyborów samorządowych został wybrany dotychczasowy prezydent Piotr Grzymowicz. Pokonał on odsuniętego po tzw. seksaferze w ratuszu Czesława Małkowskiego.

 • Czwartek, 2 grudnia 2010 (18:52)

  Kandydat PiS na prezydenta Krakowa Andrzej Duda powiedział, że nie zagłosuje na Stanisława Kracika. Zalecił swoim wyborcom zastanowienie się nad wyborem Jacka Majchrowskiego.

 • Środa, 24 listopada 2010 (19:17)

  Pojemniki na powyborczą makulaturę stanęły w Łodzi. Ma to być zachęta dla komitetów wyborczych do rozpoczęcia sprzątania po kampanii samorządowej. Komitety wyborcze mają miesiąc na usunięcie plakatów. Po tym, jakie ulotki trafią do kontenerów, będzie można poznać, kto po sobie posprzątał.

 • Niedziela, 21 listopada 2010 (22:35)

  "Czas PO się kończy, cieszymy się z wyniku wyborów do sejmików" - powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes PiS podkreślił, że gdyby nie "perfidna, zaplanowana akcja, PiS wygrałoby wybory". Kaczyński skomentował także powstanie stowarzyszenia "Polska jest...

Radio Muzyka Fakty