Oficjalne wyniki wyborów samorządowych - zarówno do rad, sejmików jak i na wójtów, burmistrzów, prezydentów - mają być znane najpóźniej w środę. Taką informację podała PKW na niedzielnej, wieczornej konferencji prasowej Państwowej Komisji Wyborczej.

Sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki powiedział, że obwieszczenie o zbiorczych wynikach wyborów do rad, a także komunikat o wynikach wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów spodziewany jest najpóźniej w środę do godzin południowych. Dodał, że również ostateczna informacja o frekwencji wyborczej będzie podana dopiero w obwieszczeniu Państwowej Komisji Wyborczej.

Kolejna konferencja prasowa, na której podane zostaną nieoficjalne wyniki z 30 proc. obwodów głosowania, odbędzie się w godzinach porannych w poniedziałek - około godz. 6.

Czaplicki przyznał, że obecnie Komisja nie jest wstanie precyzyjnie określić godziny konferencji, gdyż wszystko będzie zależało od szybkości spływania do centrali danych z poszczególnych komisji.

Na tej porannej konferencji PKW poinformuje o liczbie głosów oddanych na listy danych komitetów w wyborach do rad gmin, powiatów i sejmików województw. Następnie podawane będą wyniki głosowania na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Zastępca przewodniczącego PKW Jan Kacprzak poinformował, że niedzielne głosowanie we wszystkich lokalach wyborczych zakończyło się o godz. 22.