"W II turze na zwycięstwo z Dudą ma szansę tylko Kosiniak-Kamysz" - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM lider Kukiz'15 - Paweł Kukiz. "Łatwiej będzie z całą pewnością atakować PiS-owi Trzaskowskiego - oni go po prostu zajadą, jestem przekonany - niż kobietę" - dodał, odnosząc się do wymiany kandydata na prezydenta przez Koalicję Obywatelską.

Wszystkie partie polityczne w Polsce działają na zasadach zbliżonych do działania zorganizowanych grup przestępczych, absolutnie wszystkie - ocenił w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Kukiz. 

Każda partia polityczna w Polsce jest w mniejszym lub większym stopniu spatologizowana. Każda z nich idzie tylko i wyłącznie po spółki Skarbu Państwa, po rodzinę na swoim. Niczym szczególnym się ani PSL od PiS-u nie różni, ani PiS od Platformy - dodał. 

Koalicja Polska, w skład której wchodzi również PSL, niesie te postulaty, które po wejściu w życie zmieniłyby charakter wszystkich partii politycznych - zauważył gość Roberta Mazurka.

Żeby w Polsce zniszczyć ten charakter partii politycznych, który daje ustrój, trzeba to zrobić w formule partyjnej - tłumaczył w RMF FM Paweł Kukiz. Próbowałem przez 4 lata działać jak Matka Teresa z Kalkuty. Matkę Teresę z Kalkuty te wszystkie partie przejechały - dodał. Polskie partie w obecnym kształcie są partiami bandyckimi, nastawionymi tylko i wyłącznie na łupy - ocenił lider Kukiz’15.

Wszystko jest kwestią umowy. Jeżeli PSL nie spełni postulatów, jeżeli do swojego statutu na jesień nie wpisze zmiany ordynacji wyborczej jako planu ich partii (...), demokracji bezpośredniej, to po prostu wystąpię z tej Koalicji Polskiej. To jest oczywiste - stwierdził w internetowej części rozmowy Paweł Kukiz. Tłumaczył też swoje ostre słowa o partiach politycznych, które według niego "działają na zasadach bandyckich". Jeśli jest szef zorganizowanej grupy - to dotyczy wszystkich partii politycznych - i on wskazuje: 'ty będziesz tutaj na obczajce, ty będzie tu czy tam. I wszyscy przynosicie mi łupy i potem je dzielimy', no to co to jest? - pytał gość RMF FM.