Biały Dom zgodził się we wtorek, by prezydent-elekt Joe Biden otrzymał dostęp do codziennych prezydenckich briefingów dotyczących informacji wywiadowczych - poinformował Reuters, powołując się na źródło w administracji.

O dostęp do takich informacji sztab Bidena wnioskował od ponad dwóch tygodni, argumentując, że to kluczowa sprawa dla bezpieczeństwa kraju przy procesie przekazywania władzy. Do wtorku Biały Dom nie zdecydował się jednak na taki krok.

Wczoraj prezydent Donald Trump rozpoczął proces przekazania władzy Bidenowi.

Jestem pewien, że weźmiemy górę w walce. Jednakże, w najlepiej pojętym interesie kraju dałem Emily Murphy i jej ekipie sygnał do rozpoczęcia procesu przekazywania władzy. Mojemu zespołowi nakazałem to samo - napisał na Twitterze.

Jednocześnie amerykańska agencja GSA (General Services Administration) oficjalnie przyznała, że Joe Biden jest zwycięzcą wyborów prezydenckich. Toruje to ekipie prezydenta-elekta drogę do formalnego rozpoczęcia procesu przejęcia władzy od obecnej administracji. Dzisiaj też oficjalnie ogłoszono, że Biden zwyciężył w Pensylwanii.