17 sierpnia w Płocku odbędzie się krajowa konwencja wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego, która zatwierdzi ostateczne listy wyborcze. To na niej zaprezentowani mają zostać liderzy list i pozostali kandydaci.

W czwartek zebrał się Naczelny Komitet Wykonawczy Polskiego Stronnictwa Ludowego, który zajął się m.in. listami wyborczymi na jesienne wybory parlamentarne.

Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował po spotkaniu, że dokonano przeglądu przygotowań do jesiennych wyborów. Listy są prawie gotowe, czekamy jeszcze na pewne uzupełnienie pewne wzmocnienia również związane z rozmowami z naszymi partnerami - podkreślił.

Lider ludowców poinformował, że 17 sierpnia w Płocku odbędzie się krajowa konwencja wyborcza PSL która "zatwierdzi listy kandydatów oraz zaprezentuje liderów list i wszystkich pozostałych kandydujących z naszego komitetu wyborczego".

Nie idziemy do tych wyborów tylko jako jedna partia polityczna, idziemy z naszymi przyjaciółmi, z naszymi koalicjantami, partnerami wyborczymi, z UED, z samorządowcami z organizacjami pozarządowymi, z politykami, którzy przychodzą do nas tak jak konserwatyści Marka Biernackiego. Z tymi wszystkimi, którzy każdego dnia zgłaszają się do Stronnictwa, żeby wspólnie tworzyć komitet wyborczy PSL ,ale tak jak klub parlamentarny już w rozszerzonej formule PSL- Koalicja Polska - mówił Kosiniak-Kamysz.

Dopytywany, skąd on będzie startował szef PSL odparł, że jest posłem z Tarnowa. Zrobię wszystko, żeby w tym okręgu powtórzyć dobry wynik jaki się udało uzyskać 4 lata temu, a mam nadzieję na lepszy wynik dla całego województwa i całego kraju - podkreślił Kosiniak-Kamysz.