"Flagi europejskie cały czas są w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i również były w moim gabinecie. Nikt flag europejskich nie wyprowadzał" - oświadczyła Beata Szydło, zapytana podczas konferencji prasowej przez dziennikarza BBC World News o kwestię flag unijnych w kancelarii premiera w czasie, gdy w 2015 roku stawała na czele rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Na początku wyprowadziła pani wszystkie unijne flagi ze swojego gabinetu, a teraz pani startuje do Parlamentu Europejskiego - powiedział dziennikarz BBC World News, prosząc o ustosunkowanie się do tego.

To jest kłamstwo wierutne. Napisałam na Twitterze, w odpowiedzi do polityków Platformy Obywatelskiej, że jeżeli będą rozpowszechniać takie kłamstwo, to w trybie wyborczym będą mnie musieli przeprosić. Dlatego, że flagi europejskie cały czas są w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i również były w moim gabinecie. Nikt flag europejskich nie wyprowadzał - odparła wicepremier.

Zaznaczyła, że "wielokrotnie politycy, premierzy różnych rządów podczas konferencji prasowych państw członkowskich też mają tylko flagę narodową".

Jest to rzecz naturalna - a to, co rozpowszechniają politycy Platformy, to jest kłamstwo - oświadczyła.

Stwierdziła równocześnie, że przyzwyczaiła się już "do kłamstw Platformy".

(PO) kłamie również w sprawie wieku emerytalnego, związków partnerskich, więc kłamią również o flagach europejskich - skwitowała Beata Szydło.