Ze względu na zaostrzenie konfliktu na Ukrainie, pasażerowie PLL LOT mający wykupione bilety na rejsy z Warszawy do Kijowa i Lwowa do końca lutego, mogą zmienić datę wylotu lub kierunek. Osoby, które mają już bilety na pociągi PKP Intercity, mogą je zwrócić.

Jak powiedziała rzeczniczka PLL LOT Barbara Pijanowska-Kuras, na razie wszystkie rejsy LOT-u do Kijowa i Lwowa odbywają się zgodnie z rozkładem.

W związku z sytuacją na Ukrainie, PLL LOT dają swoim pasażerom możliwość nieodpłatnej zmiany rezerwacji na rejsy do Kijowa i Lwowa, które mają się odbyć do końca lutego 2014. Każdy, kto kupił bilet na lot do tych dwóch miast, mający się odbyć w tym terminie, będzie mógł zmienić rezerwację i wybrać inny dowolny termin na przestrzeni roku - powiedziała.

Podróżni będą też mogli zmienić kierunek lotu, dopłacając ewentualną różnicę w cenie biletu.

Zmiany rezerwacji pasażerowie mogą dokonać dzwoniąc do call center LOT-u na numery: 801 703 703 (w Polsce) lub +48 22 577 99 52 (za granicą).

Na Ukrainę jeżdżą też dwa pociągi PKP Intercity: relacji Warszawa-Kijów i Kraków-Lwów. Jak poinformowała Beata Czemerajda z biura prasowego przewoźnika, oba pociągi kursują normalnie i na razie żaden nie został odwołany.

Jeśli pasażer będzie chciał oddać bilet na pociąg na Ukrainę, to może go zwrócić bez żadnych potrąceń - dodała.

Polski resort spraw zagranicznych ze względu na znaczne zaostrzenie konfliktu wewnętrznego na Ukrainie zaleca polskim obywatelom przebywającym lub planującym pobyt w tym kraju zachowanie szczególnej ostrożności. MSZ sugeruje powstrzymanie się od podróży, zwłaszcza do Kijowa i Lwowa, Iwano-Frankowska oraz innych miast obwodowych, jeśli nie jest ona niezbędna.

(j.)