Beatriz Haddad Maia będzie rywalką Magdy Linette w trzeciej rundzie tenisowego turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Rozstawiona z numerem 12. Brazylijka pokonała Rumunkę Elenę Ruse 6:2, 6:3. Przeciwnika poznał też Hubert Hurkacz, który od drugiej rundy rozpocznie rywalizację w turnieju ATP Masters 1000 w stolicy Włoch.

Startująca z numerem 17. Linette miała w pierwszej rundzie wolny los, a w drugiej wygrała z Czeszką Lindą Noskovą 7:6 (7-4), 6:1. Poznanianka jeszcze nie miała okazji grać z Haddad Maią.

W czwartek z turniejem pożegnała się Magdalena Fręch. W drugiej rundzie przegrała z rozstawioną z numerem 19. Amerykanką Madison Keys 3:6, 2:6.

Występów nie rozpoczęła jeszcze Iga Świątek, która - podobnie jak Linette - miała na otwarcie wolny los. W drugiej rundzie rywalką liderki światowego rankingu będzie doświadczona Rosjanka Anastazja Pawliuczenkowa.

Pula nagród w stolicy Włoch wynosi 3,57 miliona dolarów.

Pierwsze spotkanie Hurkacz - Wolf

Udział w męskim turnieju w Rzymie od drugiej rundy rozpocznie Hubert Hurkacz. Polak zmierzy się z Jeffreyem Johnem Wolfem.

Amerykanin pokonał w pierwszej rundzie Francuza Hugo Greniera 7:5, 7:5. Wolf przełamał rywala w czwartym gemie pierwszego seta, doprowadzając do stanu 3:1. Jednak potem Grenier wygrał trzy gemy z rzędu i wyrównał na 5:5. Ostatecznie Amerykanin wykorzystał trzecią piłkę setową i wygrał pierwszą partię 7:5. W drugim secie gra toczyła się gem za gem do stanu 5:5, ale Wolf zachował więcej zimnej krwi i ponownie zwyciężył 7:5.

W piątek na kortach w Rzymie do gry przystąpią rozstawieni zawodnicy, w tym m.in. Serb Novak Djokovic. Hurkacz zmierzy się z Wolfem w sobotę. Jeszcze nigdy ze sobą nie grali.