Iga Świątek wygrała ze słoweńską tenisistką Kają Juvan 6:0, 6:1 w 3. rundzie wielkoszlemowego US Open. Teraz Polka czeka na zwycięzcę meczu Ostapenko-Pera.

Iga Świątek awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju US Open. Rozstawiona z numerem jeden polska tenisistka wygrała w piątek ze Słowenką Kają Juvan 6:0, 6:1.

Spotkanie trwało zaledwie 49 minut. A jedynka światowego rankingu WTA pokazała absolutną dominację.

Świątek nie miała litości dla swojej przyjaciółki. Zajmująca 145. miejsce w światowym rankingu Juvan nie była w stanie nawiązać walki z liderką listy WTA.

22-letnia Polka grała niemal bezbłędnie. Zanotowała 22 zagrania wygrywające i tylko pięć niewymuszonych błędów. Słowenka miała zaledwie dwa winnery i 12 niewymuszonych błędów.

Kiedy w drugim secie Juvan wygrała gema na 1:3, publiczność zgotowała jej owację, którą zawodniczka przyjęła z uśmiechem. Po spotkaniu przytuliły się ze Świątek nad siatką.

Znamy się od bardzo dawna. Czułam, jakbym grała z siostrą. Najtrudniejsze było zachować koncentrację mimo tych okoliczności - przyznała Świątek w krótkiej rozmowie po meczu.

Kolejną rywalką broniącej tytułu Świątek będzie albo rozstawiona z numerem 20. Łotyszka Jelena Ostapenko, albo Amerykanka Bernarda Pera.

Iga Świątek (Polska, 1) - Kaja Juvan (Słowenia) 6:0, 6:1.