​Tenisistki Iga Świątek i Amerykanka Nicole Melicher awansowały do 1/8 finału debla w wielkoszlemowym French Open. Rozstawione z "12" Niemka Laura Siegemund i Rosjanka Wiera Zwonariowa, triumfatorki niedawnego US Open, skreczowały po przegraniu pierwszego seta 3:6.

Świątek rozegrała w piątek dwa mecze. Zawodniczka awansowała do 1/8 finału w grze pojedynczej, pokonując Kanadyjkę Eugenie Bouchard 6:3, 6:2.

19-letnia Polka i specjalizująca się w grze podwójnej Melichar, otwierając zmagania deblowe pokonały w czwartek, Szwajcarkę Xenię Knoll i Czarnogórzankę Dankę Kovinic 6:1, 6:3. Ich następnymi rywalkami będą rozstawione z numerem szóstym Czeszka Kveta Peschke i Holenderka Demi Schuurs.

Spotkanie rozpoczęło się z pewnym opóźnieniem z powodu przerwy związanej z deszczem. Po pierwszej partii Siegemund poprosiła o przerwę medyczną. Po niej ogłoszono, że spotkanie zostało zakończone. Niemka w sobotę ma wystąpić w meczu trzeciej rundy singla z Chorwatką Petrą Martic.

Piątkowe spotkanie z Siegemund i Zwonariową było szczególnie ważne dla Amerykanki. W parze z Chinką Yifan Xu uległa tym rywalkom w finale niedawnego US Open.

Wynik meczu 2. rundy gry podwójnej przedstawiają się następująco: Iga Świątek, Nicole Melichar (Polska, USA) - Laura Siegemund, Wiera Zwonariowa (Niemcy, Rosja, 12) 6:3 i krecz Siegemund oraz Zwonariowej.