Jakub Bednaruk, który zastąpił Vitala Heynena w roli głównego trenera reprezentacji Polski w siatkówce, zdobyty przez biało-czerwonych brązowy medal Ligi Narodów przekazał dla Fundacji Herosi – pisze Onet. Nagroda siatkarzy została oddana na licytację.

Reprezentacja Polski pokonała Brazylię 3:0 w spotkaniu o trzecie miejsce w turnieju finałowym Ligi Narodów w Chicago. Zespół, pod nieobecność Vitala Heynena, prowadził Jakub Bednaruk. Po spotkaniu poinformował na Twitterze, że przekazał otrzymany medal na licytację na rzecz Fundacji Herosi.

Dzięki Vital Heynen za taką szansę. Wszyscy wiedzieli, co robić, a ja starałem się nic nie zepsuć, Medal idzie do Fundacji Herosi. Tam jest jego miejsce, a nie na mojej szyi. Wylicytujcie proszę, porządnie. Dwa tygodnie temu nie spodziewałem się takiej przygody - napisał Bednaruk na Twitterze.

Jak pisze Onet, na twitta Bednaruka odpowiedziało już kilka znanych osób. Marek Magiera, komentator sportowy, rozpoczął licytację krążka, proponując 1000 zł. Podaną przez niego kwotę przebił o 500 zł Krzysztof Ignaczak, były reprezentant Polski w siatkówce, dając 1500 zł. Licytacja trwa.