Europoseł Radosław Sikorski poinformował w rozmowie z wp.pl, że przyjął trzecią dawkę szczepionki przeciw Covid-19. "Zarejestrowałem się w systemie jak każdy pacjent" - powiedział.

Przyjąłem w Polsce trzecią dawkę szczepionki. Był to preparat Johnson & Johnson. Zarejestrowałem się w systemie jak każdy pacjent. Według informacji naukowych taki "booster" dla osób w moim wieku jest wskazany i dlatego się na to zdecydowałem - powiedział europoseł i były marszałek Sejmu Radosław Sikorski w rozmowie z portalem wp.pl. Jak dodał, wczesną wiosną podczas pobytu w USA przyjął dwie dawki szczepionki Pfizera.

Wcześniej Sikorski poinformował o przyjęciu trzeciej dawki na mediach społecznościowych. "Wziąłem trzecia dawkę a czip od Gatesa nadal nie działa. Mapy google nadal muszę odpalać na telefonie a mruganie oczyma nie zmienia kanałów w telewizorze" - ironizował.

Polityk zachęcił wszystkich do szczepień: "Ratują zdrowie i życie" - powiedział.

Kto może przyjmować trzecią dawkę szczepionki?

Od 1 września do przyjmowania trzeciej dawki szczepienia przeciw Covid-19 upoważnione są w Polsce osoby, które mają obniżoną odporność, np. w wyniku leczenia przeciwnowotworowego.

Wczoraj Rada Medyczna poinformowała, że zdecydowała o rekomendowaniu podawania trzeciej dawki szczepionki przeciw Covid-19 seniorom, osobom z chorobami przewlekłymi oraz personelowi medycznemu.

W pełni zaszczepionych przeciw Covid-19 w Polsce jest  19 191 249 osób.