48 tysięcy uczniów zgłosiło się w całej Polsce do akcji szczepień w szkołach. Przypomnijmy, że od poniedziałku zastrzyk może tam przyjąć młodzież powyżej 12. roku życia.

Jak informuje reporter RMF FM Rafał Miżejewski, w poszczególnych szkołach zgłosiło się wprawdzie niewielu chętnych, ale część została zaszczepiona już wcześniej.

Na palcach jednej ręki mogę policzyć uczniów, którzy zgłosili się do tego szczepienia. Aczkolwiek mogę powiedzieć, że przynajmniej 50 procent uczniów przyjęło zastrzyk w czasie wakacji - mówi Tomasz Ziewiec, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Warszawie.

Bez większego powodzenia rozwija się akcja szczepień w krakowskich szkołach.

Zgłosiło się 18 szkół, rozpoczynają się pierwsze szczepienia w czterech krakowskich placówkach. Uczniów zainteresowanych przyjęciem zastrzyku mamy ponad 100 - mówi Elżbieta Kois-Żurek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia w krakowskim magistracie.

Z danych publikowanych przez resort edukacji i nauki wynika, że ponad 34 procent uczniów między 12. a 18. rokiem życiem zostało już zaszczepionych. Najwięcej na Mazowszu, najmniej - na Podkarpaciu.

Najchętniej szczepią się najstarsi uczniowie. Wśród 18-latków w pełni zaszczepionych jest już ponad 46 procent uczniów.

Opracowanie: