Pięć kolejnych grup zawodowych zostanie priorytetowo zaszczepionych przeciwko Covid-19: o takiej decyzji ministra zdrowia poinformował pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Sprawa dotyczy w sumie 1 800 ludzi.

Michał Dworczyk przekazał na dzisiejszej konferencji prasowej, że wpłynęły do niego prośby od kilkudziesięciu instytucji o przyspieszenie szczepień ich pracowników w związku z tym, jak ważne zadania instytucje te wykonują.

"W przypadku 17 z tych instytucji zostały wydane opinie negatywne, po konsultacjach z Radą Medyczną przy premierze, natomiast w przypadku pięciu takich grup skierowałem do ministra zdrowia prośbę o możliwość szczepienia pracowników tych podmiotów w trybie priorytetowym i pan minister przychylił się do tego" - podał Dworczyk.

Jak poinformował, chodzi o: dyspozytorów centrum powiadamiania i ratownictwa medycznego, czyli ludzi, którzy zawiadują ruchem karetek, o pracowników: Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i Chmury Krajowej, czyli dostawcy rozwiązań chmury obliczeniowej, o pracowników instytucji dostarczających tlen do szpitali i pracowników Centrum e-Zdrowia, czyli instytucji odpowiadającej za obsługę informatyczną resortu zdrowia - chodzi o ludzi odpowiedzialnych m.in. za system e-zdrowia, w tym e-recepty i e-rejestracje na szczepienia.

"Pracownicy tych instytucji będą w najbliższych dniach zaszczepieni, żeby zapewnić ciągłość procesu szczepień w Polsce" - poinformował Michał Dworczyk.

Dodał, że w sumie będzie to około 1 800 ludzi.

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.