Trener reprezentacji Polski koszykarzy Igor Milicić ogłosił 14-osobowy skład kadry, która będzie się przygotowywać w Sosnowcu do lutowych meczów kwalifikacyjnych EuroBasketu 2025.

Reprezentacja Polski w poniedziałek 19 lutego w Arenie Sosnowiec rozpocznie przygotowania do spotkań z Litwą (22 lutego, Wilno) oraz Macedonią Północną (26 lutego, Sosnowiec). Trener Igor Milicić wraz ze sztabem szkoleniowym z szerokiego składu wybrał 14 zawodników, którzy będą mieli szansę pokazania się w tych meczach.

Jako gospodarz fazy grupowej EuroBasketu 2025 reprezentacja Polski ma zagwarantowane miejsce w turnieju. Nie oznacza to jednak, że spotkania kwalifikacyjne nie mają dla kadry znaczenia. Wręcz przeciwnie - w każdym meczu Biało-Czerwoni chcą przede wszystkim wygrywać. Liczymy na świetny doping naszych kibiców w Arenie Sosnowiec już 26 lutego - powiedział Łukasz Koszarek, dyrektor sportowy reprezentacji Polski.

Swój pierwszy mecz w ramach kwalifikacji kadra rozegra na wyjeździe z Litwą, natomiast 26 lutego o godz. 18 w Arenie Sosnowiec w ArcelorMittal Park podejmie Macedonię Północną. Z tym rywalem kadra zagrała dwa mecze towarzyskie minionego lata - najpierw wygrała 97:81, a następnie 84:52. Teraz pora na zwycięstwo w spotkaniu oficjalnym!

Polacy mają już zapewniony udział w najbliższym EuroBaskecie jako współorganizator - faza grupowa zostanie rozegrana na przełomie sierpnia i września 2025 roku w Hali Spodek w Katowicach.

Skład reprezentacji Polski na mecze z Litwą i Macedonią Północną

Aleksander Balcerowski, Panathinaikos Ateny (Grecja)

Aleksander Dziewa, Hamburg Towers (Niemcy)

Jakub Garbacz, Anwil Włocławek

Michał Michalak, PAOK Saloniki (Grecja)

Jakub Nizioł, WKS Śląsk Wrocław

Luke Petrasek, Anwil Włocławek

Andrzej Pluta, Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Mateusz Ponitka, Partizan Belgrad (Serbia)

Jakub Schenk, Trefl Sopot

Michał Sokołowski, Gevi Neapol (Włochy)

Jakub Szumert, Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Mikołaj Witliński, Trefl Sopot

Jarosław Zyskowski, Trefl Sopot

Przemysław Żołnierewicz, King Szczecin