Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrały na wyjeździe z francuskim Tarbes GB 63:55 (18:17, 16:14, 11:13, 18:11) rewanżowe spotkanie 1/16 finału Pucharu Europy i awansowały do następnej rundy. W pierwszym meczu we własnej hali polski zespół zwyciężył 72:55.

Historyczny sukces odniosły lubelskie akademiczki debiutujące w tej rangi rozgrywkach kontynentalnych. W kwalifikacjach pokonały utytułowany Spartak Moskwa, następnie zajęły drugie miejsce w grupie, a już w fazie pucharowej uporały się z wyżej klasyfikowanym zespołem francuskim Tarbes GB i zameldowały się w czołowej "16" rywalizacji.

Wygrywając przed tygodniem z ekipą z Tarbes różnicą 17 punktów, na spotkanie rewanżowe drużyna trenera Krzysztofa Szewczyka udała się z nadzieją na sukces w dwumeczu. Już po kilku pierwszych minutach, kiedy objęły prowadzenie i utrzymywały inicjatywę, kontrolowały wydarzenia na parkiecie.

Po kwadransie prowadziły już 29:19, ale pod koniec drugiej kwarty ambitnie grające koszykarki gospodarzy zniwelowały tę różnicę do jednego punktu (30:29). Po przerwie sytuacja się powtórzyła, bo w 24. minucie Pszczółka wygrywała 42:33, ale na koniec trzeciej kwarty przewaga znów była tylko jednopunktowa (45:44).

W ostatniej kwarcie drużyna francuska nawet prowadziła 50:47, ale po akcjach najlepszej na parkiecie Kamiah Smalss i Ivany Jakubcovej zespół z Lublina odzyskał prowadzenie ostatecznie wygrał 63:55.

Tarbes GB - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 55:63 (17:18, 14:16, 13:11, 11:18).
Pierwszy mecz: 72:55 dla AZS UMCS, awans - AZS UMCS.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Kamiah Smalls 25, Ivana Jakubcova 19, Natasha Mack 8, Martina Fassina 7, Emilia Kośla 2, Aleksandra Stanacev 2, Klaudia Niedźwiedzka 0, Zuzanna Sklepowicz 0, Hanne Mestdagh 0, Natalia Kurach 0.

Najwięcej punktów dla Tarbes GB zobyły: Julie Wójta 13, Clementine Samson 12, Andjelika Mitrashinovikj 11.