Piękna, zwiewna, kusząca i... świecąca w ciemności - tak prezentowała się Zendaya podczas tegorocznej gali rozdania Oscarów. Amerykańska aktorka i piosenkarka zachwyciła publiczność wyjątkową kreacją i dodatkami, które kosztowały aż 6 mln dolarów! Magazyny modowe wskazały, że 24-letnia gwiazda podczas wydarzenia łudząco przypominała Cher.

Uwagę widzów tegorocznej, oscarowej gali przykuła Zendaya. Wszystko za sprawą ubioru. Aktorka i artystka na czerwonym dywanie zaprezentowała się z ekstrawaganckiej, żółtej sukience. 

Kreacja gwiazdy zaprojektował Pierpaolo Piccioliego dla domu mody Valentino. Suknia miała odważne wcięcie i co najciekawsze - świeciła w ciemności! Za całą stylizację amerykańskiej gwiazdy odpowiadał Law Roach, który swoją pracą chwalił się w mediach społecznościowych. 

Zendaya jest znana z występów w produkcjach takich jak serial "Euphoria" oraz film "Malcolm & Marie". W tym roku nie była nominowana do Oscarów. Występowała jednak podczas gali jako prezenterka.

Uwagę zwraca nie tylko sukienka

Zendaya na czerwonym dywanie brylowała nie tylko w spektakularnym stroju, ale także wyjątkowym naszyjniku. 

Amerykańskie media wskazują, że zawierał on diamenty od Bulgari, które są warte ponad 6 mln dolarów. W przeliczeniu na złotówki to aż 20 mln! 

Uwagę publiczności zwróciły także szpilki Jimmy Choo, które aktorka założyła na galę.Nowa Cher?

Magazyny modowe już okrzyknęły Zendayę nową Cher! 24-letnia piosenkarka i aktorka podczas gali łudząco przypominała gwiazdę amerykańskiej estrady w latach 70. XX wieku. 

Cher również pojawiła się na oscarowej gali, ale w 1973 roku. Wówczas zaprezentowała się w dwuczęściowej kreacji projektu Boba Mackiego. Gwiazda nie była wtedy nominowana do żadnej nagrody, ale i tak do historii przeszła jej wyjątkowa stylizacja. 

"Nomadland" triumfuje

Tegoroczna gala oscarowa - z powodu pandemii koronawirusa i związanych z nią obostrzeń - odbyła się w zmienionej formule. Ceremonię poprzedziła część artystyczna, zorganizowana w Dolby Theatre. Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce na dworcu kolejowym Union Station w Los Angeles, gdzie zgromadziła się najliczniejsza grupa nominowanych i prezenterów poszczególnych kategorii. Ze względu na tych artystów, którzy nie mogli przybyć do Stanów Zjednoczonych, część gali odbyła się poza granicami kraju, m.in. w Londynie i Paryżu.

Najwięcej statuetek zdobył "Nomadland" Chloe Zhao. Frances McDormand, która w produkcji zagrała wiodącą życie współczesnego nomady Fern, doceniono wyróżnieniem dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

Pełną listę laureatów znajdziecie >>>TUTAJ.