Tylko pięć goli padło podczas środowych spotkań w ramach rozgrywek grupowych na mistrzostwach świata w RPA. Chile wygrało z Hondurasem 1:0 w meczu grupy H. Urugwaj pokonał gospodarzy mundialu 3:0. Największą niespodziankę zrobiła reprezentacja Szwajcarii, która pokonała faworyzowanych Hiszpanów 1:0.

Honduras - Chile: Jedna bramka w jednostronnym spotkaniu

Niemal pół wieku czekali piłkarze Chile na ponowne zwycięstwo w mistrzostwach świata (poprzednie odnieśli w 1962 roku - z Jugosławią 1:0). W środę wygrali w południowoafrykańskim Nelspruit z uważanym za jednego z najsłabszych w gronie 32 uczestników turnieju Hondurasem 1:0. Bramkę strzelił Jean Beausejour w 34. minucie.

Sensacja na mundialu! Szwajcarzy pokonali Hiszpanów

Piłkarze Szwajcarii sprawili największą dotychczas niespodziankę mistrzostw świata w RPA. W meczu grupy H w Durbanie pokonali mistrzów Europy - Hiszpanów 1:0. Pierwsza połowa nie wskazywała na to, że podopieczni Vicente del Bosque, rozgrywający swój 50. w historii mecz na mundialu, zejdą z boiska pokonani. Mieli sporą przewagę - nie umieli jej jednak wykorzystać. W 52. minucie sensacyjne prowadzenie objęli Szwajcarzy. To druga porażka Hiszpanów w ostatnich... 50 spotkaniach. Poprzednio przegrali 24 czerwca 2009 roku także w RPA - na turnieju o Pucharu Konfederacji ulegli Amerykanom 0:2.

Gospodarze mundialu ulegli Urugwajczykom 0:3

Gospodarze mundialu, piłkarze RPA, bezradni i bezsilni w konfrontacji z zespołem Urugwaju. Zagrali bez ładu, składu oraz bez pomysłu. W efekcie w drugim meczu w grupie A przegrali z Urugwajem 0:3 po celnych strzałach Diego Forlana, który zdobył bramki w 24. i 80. minucie, oraz Alvaro Pereiry w doliczonym czasie gry.

Wszystkie informacje na temat piłkarskich mistrzostw świata w RPA znajdziecie w specjalnym raporcie "Mundial 2010" . Na miejscu jest nasz specjalny wysłannik Patryk Serwański. Jego relacje przeczytacie na blogu. Od 11 czerwca do 12 lipca na antenie RMF FM możecie też słuchać Mistrzowskich Faktów Sportowych.