Chile wygrało z Hondurasem 1:0 w meczu grupy H. Bramka padła jeszcze w pierwszej połowie meczu. Chilijczycy grali lepiej i mogli wygrać zdecydowanie wyżej.

Chilijczycy natarli na bramkę od pierwszych minut gry. Już w 3. minucie tuż nad poprzeczką z rzutu wolnego strzelił Fernandez. Sześć minut później strzał Vidala sprawił sporo problemów bramkarzowi Hondurasu, który łapał piłkę na raty.

Valladares popisał się też paroma dobrymi interwencjami. Jednak w 34. minucie był bez szans. Valdivia świetne podał prostopadle w pole karne, Isla natychmiast wrzucił piłkę do środka. Tam odbiła się od wchodzącego Beausejoura i wpadła do siatki.

Dwie minuty później po kolejnej szybkiej akcji prawą stroną, wślizg bramkarza Hondurasu zatrzymał chilijskiego napastnika.

Piłkarze Hondurasu, którzy ograniczyli się do obrony, w ostatniej minucie gry mieli szansę na wyrównanie. Piłkę po strzale Nuneza z rzutu wolnego wypiąstkował na rzut rożny Bravo.

Drugą połowę odważnie zaczęli Honduranie. Medel powstrzymał Alvareza wślizgiem na linii pola karnego. Atak był na pograniczu faulu, Alvarez padł na murawę, sędzia jednak nie dopatrzył się nieczystego zagrania Chilijczyka.

Dalej mecz toczył się pod dyktando podopiecznych Marcelo Bielsy, którzy często atakowali bramkę Valladaresa. Trzeba jednak podkreślić też ofiarną grę obrońców Hondurasu, którzy parokrotnie blokowali w polu karnym strzały piłkarzy z Ameryki Południowej.

W 64. minucie fenomenalnym refleksem popisał się Valladares. Vidal skierował piłkę głową na czwarty metr przed bramką Hondurasu, tam szczupakiem popisał się Ponce. Piłkę na linii odbił bramkarz Hondurasu. To była najlepsza okazja do podwyższenia wyniku, a zarazem piękna interwencja.

Piłka wpadła do siatki w 75. minucie, jednak bramka dla Chilijczyków nie została uznana - Valdivia był na spalonym.

Do końca meczu Chilijczycy nie wypracowali już dobrej sytuacji do strzelenia kolejnych goli, ale kontrolowali grę i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Honduras - Chile 0:1 (0:1)

0:1 - Jean Beusejour (34. min.)

Składy:

Honduras: Noel Valladares - Osman Chavez, Maynor Figueroa, Ramon Nunez (78. Walter Martinez), Emilio Izaguirre - Wilson Palacios, Amado Guevara (66. Hendry Thomas), Sergio Mendoza, Roger Espinoza - Edgar Alvarez, Carlos Pavon (60. Georgie Welcome)

Chile: Claudio Bravo - Mauricio Isla, Gary Medel, Waldo Ponce, Arturo Vidal (81. Pablo Contreras) - Carlos Carmona, Rodrigo Millar (52. Gonzalo Jara), Matias Fernandez, Jorge Valdivia (87. Mark Gonzalez) - Jean Beausejour, Alexis Sanchez

Żółte kartki: Carmona (4. min.), Fernandes (19. min.), Palacios (33. min.)

Sędzia: Eddy Maillet (Seszele)