Argentyńskie media nie kryją zadowolenia z postawy swojej reprezentacji w sobotnim meczu przeciwko Meksykowi, wygranym przez ekipę "Albicelestes" 2:0. "Odżyliśmy! Wciąż walczymy o wyjście z grupy!" - podkreślają komentatorzy.

Media w Argentynie wskazują, że w sobotniej potyczce Meksyk okazał się bardzo trudnym rywalem, a spotkanie kosztowało podopiecznych Lionela Scaloniego dużo emocji oraz wysiłku fizycznego. 

"Odżyliśmy! Żyjemy! Wciąż się liczymy!" - podsumowuje sobotni mecz grupy C Radio La Red.

Komentujący spotkanie reporter popularnej rozgłośni podczas meczu dawał upust swoim emocjom przy każdej z bramek zdobywanych przez Argentynę używając niecenzuralnych słów. Z kolei w sytuacjach zagrożenia bramki zespołu "Albicelestes" przez Meksykanów dziennikarz rozgłośni La Red modlił się do zmarłej legendy argentyńskiej piłki Diego Maradony.

Wydawane w Buenos Aires, stolicy Argentyny, dzienniki "La Nacion" i "Clarin" zgodnie przyznają, że sobotnie zwycięstwo nad Meksykiem dało podopiecznym Scaloniego szansę nie tylko na awans z grupy C, ale na zajęcie w niej pierwszego miejsca.

W ocenie "La Nacion" sobotnia wiktoria nad Meksykiem dała ulgę ekipie Scaloniego i "oczyściła ich umysły" ze złych wspomnień z pierwszego pojedynku przeciwko Arabii Saudyjskiej, który zespół Argentyny sensacyjnie przegrał 1:2.

Stołeczna gazeta cieszy się z "przebudzenia" Lionela Messiego, a także z postawy zdobywcy drugiego gola w meczu z Meksykiem Enzo Fernandeza. Twierdzą, że zaledwie 21-letni pomocnik Benfiki Lizbona ma zadatki na gwiazdę dużego formatu.

Zdaniem komentatorów dziennika "Clarin", o ile wygrana z Meksykiem dała nadzieję na wyjście z grupy, o tyle pojedynek z Polską będzie decydujący dla awansu.

"W środę starcie z Polską, w którym nie tylko możemy zapewnić sobie awans, ale nawet pierwsze miejsce w grupie" - podsumowała argentyńska gazeta, podkreślając, że "Albicelestes" stać na zwycięstwo nad Biało-Czerwonymi.

Mundial z RMF24

Wszystko o mundialu na stronie RMF24.pl, a także w naszych mediach społecznościowych - na TwitterzeFacebooku i Instagramie. Wpiszcie koniecznie #MundialRMF!

Codziennie po godzinie 20:00 zapraszamy także na specjalny program "Stały fragment gry" z relacjami naszych wysłanników do Kataru. Transmisja na żywo na stronie głównej RMF24.pl i w mediach społecznościowych.