Francja zagra z Argentyną w finale piłkarskiego mundialu w Katarze. W spotkaniu o 3. miejsce Chorwacja zmierzy się z reprezentacją Maroka. Kiedy odbędą się te spotkania?

Mundial w Katarze powoli dobiega końca. Pozostały nam dwa ostatnie spotkania - mecz o brązowy medal i finał.

W pierwszym półfinale Argentyna pokonała Chorwację 3:0. Bramki dla "Albicelestes" zdobyli: Lionel Messi i dwie Julian Alvarez.

W drugim starciu półfinałowym Francja okazała się lepsza od Maroka. Zwycięstwo "Trójkolorowym" dali Theo Hernandez i Randal Kolo Muani.

Finał i mecz o 3. miejsce. Kiedy i na jakim stadionie?

Argentyna w finale zagra po raz 6. w historii. Po trofeum sięgali dwukrotnie: w 1978 i 1986 roku.

Francuzi w finale grali dotychczas trzy razy. Podobnie jak Argentyńczycy - dwa razy wygrywali spotkania o złoty medal. Ostatni raz - 4 lata temu, kiedy pokonali Chorwację.

I to właśnie zespół z Bałkanów zagra o 3. miejsce z reprezentacją Maroka. Co ciekawe, te zespoły mierzyły się już ze sobą podczas tegorocznego mundialu. W meczu grupy F padł bezbramkowy remis.

Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się już w sobotę, 17 grudnia. Spotkanie Chorwacja - Maroko o 3. miejsce rozpocznie się o godzinie 16 na Khalifa International Stadium.

Dzień później, w niedzielę, 18 grudnia, również o godzinie 16 - początek finałowego meczu. Francja na Lusail Stadium zagra z Argentyną.