Meksykanie nie tracą nadziei na awans do fazy pucharowej mistrzostw świata w Katarze po porażce 0:2 z Argentyną. Tamtejsze media wzywają swoich piłkarzy do walki, twierdząc, że "wszystko jest możliwe".

Według TV Azteca, sytuacja w grupie C jest wciąż otwarta, a każda z ekip ma matematyczne szanse na awans.

"Szanse są, dlatego musimy wygrać z Arabią Saudyjską, pamiętając, że ani Polska, ani Argentyna nie zagwarantowały sobie jeszcze awansu do dalszej fazy rozgrywek" - oceniła meksykańska stacja.

Komentatorzy z Meksyku twierdzą, że pomimo porażki 0:2 podopieczni Gerarda Martino nie pokazali się ze złej strony w sobotnim starciu z Argentyną, a kilkukrotnie mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Portal Mediotiempo wskazuje, że wygrana ich reprezentacji w środę z Arabią Saudyjską jest możliwa, co udowodnili w sobotę Polacy pokonując 2:0 "Zielone Sokoły".

"Jesteśmy nad przepaścią, ale musimy walczyć z godnością. Musimy mieć wiarę" - podkreśla meksykański dziennik online.

Z kolei portal Enfoque Noticias chwali podopiecznych Martino za postawę w meczu z Argentyną. Uważa, że porażka różnicą dwóch goli była niezasłużona.

"Graliśmy z Argentyną jak równy z równym. Zabrakło nam wykończenia akcji, oni zaś wykorzystali wszystko to, co mieli" - wskazuje meksykański portal, podkreślając, że zespół "El Tri" za mało grał skrzydłami.

"Wciąż jeszcze jest mała nadzieja. Musimy podnieść głowę i wykorzystać wszystko, co mamy. Musimy iść do przodu" - podsumował Enfoque Noticias.

Mundial z RMF24

Wszystko o mundialu na stronie RMF24.pl, a także w naszych mediach społecznościowych - na TwitterzeFacebooku i Instagramie. Wpiszcie koniecznie #MundialRMF!

Codziennie po godzinie 20:00 zapraszamy także na specjalny program "Stały fragment gry" z relacjami naszych wysłanników do Kataru. Transmisja na żywo na stronie głównej RMF24.pl i w mediach społecznościowych.