Po dramatycznym meczu Iran pokonał 2:0 Walię w meczu grupy B mundialu w Katarze. Obie bramki padły w doliczonym czasie gry. Wcześniej z boiska za faul wyleciał bramkarz Walijczyków Wayne Hennessey. To pierwsza czerwona kartka na tych mistrzostwach.

Po klęsce z Anglią 2:6 Irańczycy podnieśli się i rozegrali bardzo dobre spotkanie przeciwko ekipie Walii. Piłkarze z Iranu przeważali zwłaszcza w drugiej połowie, a rywali m.in. dwukrotnie ratował słupek.

Gdy wydawało się mecz zakończy się bezbramkowym remisem, w 86. minucie za faul poza polem karnym czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Walii Wayne Hennessey.

Grający w liczbnej przewadze Irańczycy w końcówce jeszcze mocniej przycisnęli i w doliczonym czasie dopięli swego. W ósmej minucie dodatkowego czasu gola strzelił Rouzbeh Cheshmi, a na 2:0 podwyższył Ramin Rezaeian.

Irańczycy tym razem odśpiewali hymn

Irańscy piłkarze przed piątkowym meczem z Walią - w przeciwieństwie do wcześniejszego spotkania z Anglią - odśpiewali hymn narodowy.

Podczas hymnu z trybun dało się słyszeć gwizdy i krzyki kibiców, które miały na celu prawdopodobnie zagłuszenie go, ale tym razem piłkarze śpiewali. Ich zamknięte usta przed spotkaniem z Anglią zostały odebrane jako wyraz solidarności z rodakami protestującymi w ojczyźnie przeciwko politycznemu reżimowi.

Na trybunach ponownie widocznych było wiele oznak poparcia do protestów. Widać było m.in. sympatyków irańskiego zespołu z kartonami w barwach narodowych i napisem: "woman, life, freedom" (kobieta, życie, wolność).

Walia - Iran 0:2

Bramki: 0:1 Rouzbeh Cheshmi (90+8), 0:2 Ramin Rezaeian (90+11).

Żółta kartka - Walia: Joe Rodon. Iran: Ramin Rezaeian, Alireza Jahanbakhsh. Czerwona kartka - Walia: Wayne Hennessey (86-faul).

Sędzia: Mario Escobar (Gwatemala). Widzów 40 875.

Walia: Wayne Hennessey - Neco Williams, Ben Davies, Chris Mepham, Joe Rodon - Harry Wilson (57. Daniel James), Aaron Ramsey (88. Danny Ward), Connor Roberts (57. Brennan Johnson), Ethan Ampadu (78. Joe Allen), Gareth Bale - Kieffer Moore.

Iran: Seyed Hossein Hosseini - Ramin Rezaeian, Morteza Pouraliganji, Majid Hosseini, Milad Mohammadi - Ali Gholizadeh (77. Alireza Jahanbakhsh), Ahmad Noorollahi (78. Rouzbeh Cheshmi), Saeid Ezatolahi (83. Ali Karimi), Ehsan Hajsafi (77. Mehdi Torabi) - Mehdi Taremi, Sardar Azmoun (68. Karim Ansarifard).