Bramkarz reprezentacji Polski i Spezii Calcio Bartłomiej Drągowski doznał kontuzji podczas niedzielnego meczu włoskiej ekstraklasy z Veroną. 25-letni piłkarz był w kadrze na mistrzostwa świata, ale uraz uniemożliwił mu wyjazd do Kataru. Jego miejsce w kadrze zajmie Kamil Grabara.

Drągowski w pierwszej połowie spotkania zderzył się z napastnikiem zespołu rywali. Zaraz po tym Polak upadł na murawę, a powtórki nie pozostawiły wątpliwości, że doszło do złamania lub poważnego wykręcenia stawu w okolicy kostki.

Drągowski został zmieniony w 43. minucie.

Rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski poinformował, że z powodu kontuzji 25-latek nie pojedzie na mundial. "Jego miejsce w kadrze zajmie Kamil Grabara" - dodał.

Do 26-osobowej kadry na mistrzostwa świata zostali powołani jeszcze bramkarze: Wojciech Szczęsny, który jest numerem jeden na tej pozycji w kadrze narodowej, oraz Łukasz Skorupski.

Sztab reprezentacji Polski w miniony czwartek, gdy ogłaszano skład na mundial, zapowiadał, że lista powołanych graczy zostanie przesłana do FIFA w ostatnim możliwym terminie - 14 listopada. Właśnie na wypadek ewentualnych kontuzji.

Pierwszy mecz na mundialu polscy piłkarze rozegrają 22 listopada z Meksykiem. 

Później w fazie grupowej zmierzą się jeszcze z Arabią Saudyjską i Argentyną.