Ciemna, zimna sala z dziurawą podłogą w szkole podstawowej w Bukowinie na Lubelszczyźnie zmienia się w nowoczesną pracownię językową. To dzięki charytatywnej akcji Lepsze Jutro z RMF FM. Wielkie otwarcie i pierwsze lekcje odbędą się już w poniedziałek. To jedna z pięciu specjalistycznych pracowni, które uruchamiamy w całej Polsce.

W czwartek w wyremontowanej sali montowany był sprzęt. Po nierównych ścianach i dziurawej podłodze nie ma już śladu. Klasa jest docieplona, wyremontowano też centralne ogrzewanie, a na podłodze jest specjalna wykładzina.

W pracowni zamontowano tablicę interaktywną, która bardzo się przyda w szkole w Bukowinie. Zastąpiła ona starą tablicę, która pamiętała jeszcze początek działania tej szkoły i miała już kilkadziesiąt lat.

Nauczyciele będą mieli też do dyspozycji projektor multimedialny. Do tej pory w szkole był tylko jeden na 8 sal, z pewnością się przyda - mówi naszemu reporterowi Irena Klecha - dyrektorka Szkoły Podstawowej w Bukowinie. Nie możemy się już doczekać uruchomienia pracowni. Pytają dzieci, pytają rodzice, to na pewno będzie wielki dzień dla naszej szkoły - podkreśla.  

Po zamontowaniu tablicy i projektora trzeba było przejść do dalszych prac. Po godzinie 14 przyjechały biurka, a właściwie stanowiska do pracy w pracowni językowej. Trzeba je było wnieść na pierwsze piętro, gdzie będzie działać pracownia językowa. Ustawianie stanowisk trwało około dwóch godzin. Potem zaczęło się podłączanie sprzętu - na każdym stanowisku do dyspozycji dzieci będą słuchawki i mikrofon. Wszystkie stanowiska trzeba spiąć ze sobą kablami, wszystkie przewody z kolei połączyć ze stanowiskiem nauczyciela i tablicą interaktywną. To dosyć żmudne zajęcie i trzeba być bardzo dokładnym. Jedna źle wpięta wtyczka czy pomylone gniazdo spowoduje, że pracownia nie będzie działać prawidłowo. Nie możemy więc tutaj pozwolić sobie na jakąkolwiek pomyłkę - mówi Marcin Krzyszowski- instalujący sprzęt.

Bukowina czeka na wielkie otwarcie. Z pewnością będzie to ogromne wydarzenie, którym już teraz żyje cała gmina. Pracownia będzie powodem do dumy, ponieważ nie ma takiej w żadnej z sąsiednich gmin. Dzieci ze szkoły w Bukowinie co roku dobrze wypadały na wszelkiego rodzaju testach językowych. Dzięki pracowni wszyscy liczą, że będzie jeszcze lepiej. 

Parterami akcji LEPSZE JUTRO Z RMF FM są Firma Wiśniowski, firma DEFRO i Nowa Szkoła.