Wielki finał akcji charytatywnej Lepsze Jutro z RMF FM! W tym roku nasz cykliczny projekt odbywa się pod hasłem: "Nowoczesna szkoła to lepszy start w przyszłość". We wtorek w Kluczborku na Opolszczyźnie odbyło się uroczyste otwarcie nowo oddanej, profesjonalnie wyposażonej pracowni matematycznej. To jedna z pięciu supernowoczesnych sal lekcyjnych, które w ramach akcji RMF FM otrzyma aż pięć placówek w kraju.

Wielki finał akcji charytatywnej Lepsze Jutro z RMF FM! W tym roku nasz cykliczny projekt odbywa się pod hasłem: "Nowoczesna szkoła to lepszy start w przyszłość". We wtorek w Kluczborku na Opolszczyźnie odbyło się uroczyste otwarcie nowo oddanej, profesjonalnie wyposażonej pracowni matematycznej. To jedna z pięciu supernowoczesnych sal lekcyjnych, które w ramach akcji RMF FM otrzyma aż pięć placówek w kraju.
Oto nowoczesna pracownia matematyczna w Kluczborku /Paweł Baranowski /

Dzięki naszemu charytatywnemu projektowi szkoła podstawowa nr 1 w Kluczborku będzie miała do dyspozycji nową klasę matematyczną. Podstawówka w Bukowinie na Lubelszczyźnie zyska w pełni multimedialną salę językową. W szkole w małopolskich Raciechowicach powstanie profesjonalna pracownia chemiczno-biologiczna. A w niewielkiej szkole podstawowej nr 5 w Boguszowie-Gorcach na Dolnym Śląsku - nowoczesna pracownia polonistyczna.

Marzenia się spełniają!

4 września uczniowie w całym kraju rozpoczęli nowy rok szkolny. W podstawówce nr 1 w Kluczborku będzie to wyjątkowy sezon - placówka w końcu będzie mieć profesjonalną pracownię matematyczną. O takiej w pełni wyposażanej, multimedialnej klasie od dawna marzyła pani Natalia Liśkiewicz, matematyczka z tamtejszej podstawówki.

To ona zgłosiła swoją szkołę do projektu Lepsze Jutro z RMF FM.

Cytat

Oswoić matematykę... z taką myślą zaczęłam pracę jako nauczyciel w kluczborskiej "Jedynce". Moim marzeniem jest stworzenie klaso-pracowni, w której nauka matematyki będzie wielką przygodą. Niestety, budżet placówki nie pozwala na zamianę smutnej sali 1b w nowoczesną pracownię wypełnioną pomocami naukowymi, stanowiskami multimedialnymi i roletami - które pozwoliłyby zaciemnić salę w momentach, gdy tego potrzebujemy. Jestem przekonana, że w kolorowej, nowoczesnej pracowni uczniowie pracowaliby jeszcze aktywniej i chętniej.

Teraz marzenia pani Natalii Liśkiewicz i setek dzieciaków z Kluczborka się spełniają!

Parterami akcji LEPSZE JUTRO Z RMF FM są Firma Wiśniowski, firma DEFRO i Nowa Szkoła.

Lepsze Jutro z RMF FM: Pierwsza lekcja w nowej pracowni

W pięknie odremontowanej klasie stanęło sześć szaf, dwa biurka, 25 ławek z krzesłami i fotel dla nauczyciela. Oparcia krzesełek, na których zasiadać będą uczniowie, są żółte (jak barwy RMF FM) i odpowiednio wyprofilowane.

Oczywiście, żadna klasa w szkole nie może się obyć bez tablicy. W tej pracowni jest ich kilka: interaktywna, magnetyczna, 3-korkowe oraz oczywiście zwykła, na której będzie można pisać kredą.

W nowej sali dzieci będą miały także do dyspozycji nowoczesny sprzęt - laptop, drukarkę i projektor krótkoogniskowy.

Od teraz Kluczbork będzie mógł się pochwalić zestawem, jaki posiada niewiele szkół w Polsce. Z tablicą interaktywną i komputerem połączone są tak zwane piloty odpowiedzi - tłumaczy Anna Stępień z Nowej Szkoły. Na tablicy pojawi się pytanie, a uczeń - jak w teleturnieju - będzie mógł nacisnąć odpowiedni przycisk na pilocie i w ten sposób zaznaczyć odpowiedź. Rozwiązanie, które wybrał, zobaczy na ekranie komputera nauczyciel - wyjaśnia.

Pierwsza lekcja w nowej pracowni rozpoczęła się równo o 8 rano we wtorek. Wszystko poszło znakomicie. Mogliśmy skorzystać z nowych pomocy naukowych. A z tym sprzętem, który otrzymaliśmy w ramach akcji Lepsze Jutro z RMF FM, łatwiej będzie nam sprostać wymaganiom dzieci - przyznaje matematyczka Natalia Liśkiewicz.

A i uczniowie nie kryją radość z nowej pracowni. Stara klasa była taka szaro-bura. Teraz jest super! Całkiem inaczej. I te kolory! Żółte krzesełka - mówili podekscytowani tuż po wejściu do klasy!


Zobaczcie fragment pierwszej lekcji w nowej klasie:

Lepsze Jutro z RMF FM: Dziecięce uśmiechy są najważniejsze!

Po obowiązkach przyszedł czas na odrobinę przyjemności. Był słodki poczęstunek - żółty tort z napisem Lepsze Jutro z RMF FM, żółta wata cukrowa - a także małe upominki od radia dla uczniów.

Ale na tym nie koniec. Był też przepiękny program artystyczny, w przygotowanie którego zaangażowali się uczniowie sześciu klas oraz uczestnicy zajęć współpracującego blisko ze szkołą kluczborskiego domu kultury. Były tańce ludowe, wątki musicalowe oraz muzyczna opowieść o przygodach marynarzy.

Publiczność była zachwycona występami. Bardzo profesjonalnie, z bisami na zakończenie - przyznawali w rozmowie z naszym dziennikarzem przedstawiciele lokalnych władz, których także nie zabrakło podczas finału akcji.


To już kolejna edycja akcji Lepsze Jutro z RMF FM

Projekt Lepsze Jutro z RMF FM powstał także dzięki Wam. Dwa lata temu z inicjatywy Radia RMF FM pan Grzegorz z mazowieckiego Szydłowca oraz jego dzieci zyskali nowy dom i nowe życie.

Po akcji nasza redakcja dostała od słuchaczy tysiące maili, listów i telefonów. Odezwały się osoby, które chciały pomóc i włączyć się w projekt. Wiele osób prosiło także, by nie poprzestawać na jednej akcji.

W związku z tym RMF FM uruchomił cykliczny projekt charytatywny, w ramach którego, każdego roku pomaga komuś zmienić życie na lepsze. Nie tylko rodzinom pozostającym w trudnej sytuacji, ale też placówkom, które potrzebują wsparcia, takim jak przedszkola, szkoły, domy dziecka czy świetlice środowiskowe.

W ubiegłym roku nasza pomoc trafiła do czterech miejsc w Polsce - powstały tam place zabaw, gry edukacyjne na świeżym powietrzu i ścieżki zdrowia. Dostały je przedszkole w Dobroszycach na Dolnym Śląskuszkoła podstawowa w Zagórzu na Podkarpaciudom dziecka w Olsztynie oraz świetlica w Krzczonowicach w województwie świętokrzyskim. Tam także został wyremontowany budynek dawnej szkoły.

Lepsze Jutro z RMF FM: Wypełnij zgłoszenie i wskaż, komu możemy pomóc!

Projekt Lepsze jutro z RMF FM będziemy kontynuować także w następnych latach, bo wciąż jest wiele osób, które potrzebują naszego wsparcia. Jeśli chcecie zaangażować się w naszą charytatywną akcję - wypełnijcie ankietę i wskażcie osobę, instytucję lub placówkę, która waszym zdaniem zasługuje na Lepsze Jutro!

Na Wasze zgłoszenia czekamy do wiosny. Aby dołączyć do tych, którzy niosą Lepsze Jutro innym - wypełnijcie specjalny formularz na RMF24. 

Aby wypełnić formularz, KLIKNIJCIE TUTAJ <<<