Pracownia matematyczna w szkole podstawowej nr 1 w Kluczborku zmienia się nie do poznania. A wszystko za sprawą akcji Lepsze Jutro z RMF FM. Równo tydzień przed rozpoczęciem lekcji do szkoły dowieziono kompletne wyposażenie nowoczesnej matematycznej klasy. W ramach naszego projektu profesjonalne pracownie szkolne powstaną w pięciu placówkach w Polsce.

Pracownia matematyczna w szkole podstawowej nr 1 w Kluczborku zmienia się nie do poznania. A wszystko za sprawą akcji Lepsze Jutro z RMF FM. Równo tydzień przed rozpoczęciem lekcji do szkoły dowieziono kompletne wyposażenie nowoczesnej matematycznej klasy. W ramach naszego projektu profesjonalne pracownie szkolne powstaną w pięciu placówkach w Polsce.
Meble trzeba było wnieść na pierwsze piętro, gdzie mieści się nowa sala matematyczna /Marcin Buczek /RMF FM

Samochód z meblami do nowej pracowni przyjechał do placówki w Kluczborku we wtorek wczesnym rankiem. Przywieźliśmy sześć szaf, dwa biurka, 25 ławek z krzesłami i fotel dla nauczyciela. To pełne wyposażenie tej klasy. Są też oczywiście szkolne tablice i nowoczesny sprzęt do nauki - mówi pan Piotr z firmy Nowa Szkoła.

Przywiezione meble były już wcześniej skręcone. Ale trzeba je było teraz przetransportować na pierwsze piętro, do tego do przejścia był długi, szkolny korytarz. Dlatego mały, transportowy wózek jest niezbędny - mówi szkolny konserwator Stanisław Lechkun. 

Po niespełna godzinie szkolne meble stały już ustawione wzdłuż jednej ze ścian. A nauczycielka matematyki Natalia Liśkiewicz już planuje co tam trafi: W szafkach, na półkach i w szufladach będą książki, pomoce naukowe, gry dydaktyczne i bryły obrotowe, słowem wszystko, co może przydać się uczniom. Miejsca jest dużo i myślę, że je wykorzystamy. 

W tym samym czasie w drugiej części sali trwało montowanie krzeseł. Wszystkie oparcia są żółte i odpowiednio wyprofilowane dla uczniów. W zależności od wzrostu uczeń będzie też mógł wybrać większe lub mniejsze krzesło.

Oczywiście, żadna klasa w szkole nie może się obyć bez tablicy. W tej pracowni będzie ich kilka: interaktywna, magnetyczna, 3-korkowe oraz oczywiście zwykła, na której pisać się będzie kredą.

Najnowocześniejsza jest oczywiście tablica interaktywna. Mówiąc w uproszczeniu, przypomina ona ekran komputera, ale oczywiście w dużym powiększeniu - wyjaśnia Natalia Liśkiewicz.

W nowej sali dzieci będą miały też do dyspozycji nowoczesny sprzęt - laptop, drukarkę i projektor krótkoogniskowy. 

W Kluczborku będzie też sprzęt, jaki posiada tylko niewiele szkół w Polsce. Z tablicą interaktywną i komputerem połączone są tak zwane piloty odpowiedzi - tłumaczy Anna Stępień z Nowej Szkoły. Na tablicy pojawi się pytanie, a uczeń - jak w teleturnieju - będzie mógł nacisnąć odpowiedni przycisk na pilocie i w ten sposób zaznaczyć odpowiedź. Rozwiązanie, które wybrał, zobaczy na ekranie komputera nauczyciel - wyjaśnia.Około południa na szkolnym korytarzu pojawia się grupa uczniów, która przygotowuje akademię z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Wszyscy nieśmiało zaglądają do klasy skąd dochodzi dźwięk wiertarki. Większość uczniów nie kryje zaskoczenia, bo teraz ta pracownia wygląda zupełnie inaczej niż przed wakacjami - jest kolorowo i nowocześnie. Ale na razie ciągle pracuje tu ekipa remontowa.

Uroczyste otwarcie nowej pracowni w przyszłym tygodniu.

Parterami akcji LEPSZE JUTRO Z RMF FM są Firma Wiśniowski, firma DEFRO i Nowa Szkoła.

Lepsze Jutro z RMF FM w pięciu miejscach w Polsce

W tym roku nasza cykliczna akcja charytatywna Lepsze Jutro z RMF FM odbywa się pod hasłem: "Nowoczesna szkoła to lepszy start w przyszłość". W ramach projektu wyposażymy pięć szkół w pięciu miejscowościach w Polsce w supernowoczesne pracownie szkolne.

Podstawówka w Bukowinie na Lubelszczyźnie zyska w pełni multimedialną salę językową. W szkole w małopolskich Raciechowicach powstanie profesjonalna pracownia chemiczno-biologiczna. A w niewielkiej szkole podstawowej nr 5 w Boguszowie-Gorcach na Dolnym Śląsku powstanie nowoczesna pracownia polonistyczna.

Projekt Lepsze jutro z RMF FM będziemy kontynuować także w następnych latach, bo wciąż jest wiele osób, które potrzebują naszego wsparcia. Jeśli chcecie zaangażować się w naszą charytatywną akcję - wypełnijcie ankietę i wskażcie osobę, instytucję lub placówkę, która waszym zdaniem zasługuje na Lepsze Jutro!

ANKIETĘ ZNAJDZIECIE TUTAJ>>>