Dużo słyszałem o tym, że Polacy mają problem z odzyskaniem wraku prezydenckiego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku. Zrobię, co w mojej mocy, aby pomóc polskiemu rządowi w tej sprawie - takie słowa Donald Trumpa cytuje "Gazeta Polskacodziennie".

Taką deklarację Trump miał złożyć w wywiadzie we wrześniu, który został nagrany podczas Kongresu Polonii Amerykańskiej w Chicago. Donald Trump zadeklarował, że będzie blisko współpracował z Polską i pomoże polskim władzom sprowadzić do kraju wrak rządowego samolotu Tu-154M.

Jako prezydent bez wątpienia zabiorę głos w tej sprawie. Dużo słyszałem, że z jakichś przyczyn polskiemu rządowi do tej pory nie udało się sprowadzić do kraju wraku samolotu. Zrobię, co w mojej mocy, aby pomóc polskim władzom - zadeklarował Trump w rozmowie z dziennikarzami TVP Polonia.

Jednocześnie Donald Trump oświadczył, że zamierza zacieśnić współpracę w ramach NATO, a Polska jest jednym z poważniejszych sojuszników, gdyż spełnia wszystkie warunki stawiane przez organizację. USA będą nadal współpracowały z NATO i broniły Polski - podkreślił.

(mpw)