1 czerwca Koziołek Matołek - główny bohater najpiękniejszej polskiej książki dla dzieci - wybierze się w niezwykłą podróż. Najpierw odwiedzi siedzibę radia RMF FM pod Kopcem Kościuszki w Krakowie, a później ruszy tam, gdzie zawsze chciał dotrzeć - do Pacanowa. Będziemy mu towarzyszyć i na bieżąco relacjonować tę niezwykłą wyprawę na rmf24.pl i w Faktach RMF FM. Was zapraszamy do udziału w spotkaniach z Matołkiem, które odbędą się w kilku miejscowościach na trasie jego przejazdu.

Po krótkiej wizycie w naszym radiu Koziołkowy konwój ruszy do Prokocimia. Nasz bohater spotka się z podopiecznymi tamtejszego szpitala. Z pewnością nie zabraknie czasu na zabawę i drobne upominki, które Koziołek rozda najmłodszym w dniu ich święta.

Kolejny przystanek na trasie do Pacanowa to Plac Wolności w Nowym Brzesku. Matołek powinien się tam pojawić przed godziną 10. Po krótkim postoju ruszy stamtąd do Koszyc i Nowego Korczyna. Około 12:30 obładowany słodkimi upominkami dla najmłodszych oraz gadżetami z Koziołkiem i logo RMF FM konwój powinien być już na rogatkach Pacanowa.

W mieście, gdzie według opowieści kozy kują, Matołek zatrzyma się na dłużej. Po wyczerpującej podróży odpocznie na specjalnym tronie, z którego będzie obserwował korowód urządzony na jego cześć. Tak jak podczas poprzednich postojów, będzie też rozdawał audiobooki o swoich przygodach, zakładki do książek i inne drobne upominki.

Przejazd niezwykłego konwoju z Koziołkiem Matołkiem będzie niezapomnianym prezentem dla wszystkich dzieci. A skoro to prezent, to nie możemy zdradzić wszystkiego... Bądźcie z nami i z Koziołkiem w tym niezwykłym dniu. Pamiętajcie, że to Dzień Dziecka, którego każdy z nas ma choć trochę w sobie.