"Łukasz Szumowski jest zakażony koronawirusem i przebywa obecnie w szpitalu" -potwierdza w rozmowie z RMF FM żona byłego ministra zdrowia Anna Szumowska. O zakażeniu byłego szefa resortu zdrowia po raz pierwszy informacje pojawiły się pod koniec września.

Informacje o tym, że Łukasz Szumowski choruje na Covid-19 pojawiły się pod koniec września. Wówczas polityk czuł się dobrze. Po odbyciu kwarantanny wrócił do aktywności, a dzień później  był nawet widziany na zakupach

Według przekazanych przez żonę byłego ministra informacji Szumowski poczuł się źle, dlatego zgłosił się do lekarza, który zlecił mu test na obecność Covid-19. Wynik okazał się pozytywny, dlatego polityk trafił do szpitala.

Jestem chory i przebywam w szpitalu. Poprzedni wynik, sprzed kilkunastu dni prawdopodobnie był (...) fałszywie dodatni, co czasem, przy tak czułej metodzie, się zdarza - powiedział w rozmowie z money.pl były szef Ministerstwa Zdrowia. 

Anna Szumowska poinformowała również, że pozostali członkowie rodziny Szumowskich są obecnie zdrowi, przebywają jednak w domowej izolacji.

Jako pierwszy o sprawie informował portal Wirtualna Polska. Nie kontaktuję się z mediami, potrzebuję trochę odpoczynku - miał powiedzieć WP Łukasz Szumowski pytany o to, czy potwierdza, że jest w szpitalu. Portal twierdzi, że Łukasz Szumowski z objawami zakażenia przebywa w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

Karczewski w RMF FM o stanie zdrowia Szumowskiego: Czuje się świetnie

O zakażeniu się byłego ministra zdrowia koronawirusem pod koniec września informował Onet. Wtedy reporterzy RMF FM informowali, że zachorowali również rodzice Szumowskiego i jego najmłodsza córka.

"Czuje się świetnie, nie ma żadnych objawów" - tak o samopoczuciu zarażonego koronawirusem byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego mówił na koniec września Stanisław Karczewski. Senator PiS podzielił się tymi informacjami ze słuchaczami RMF FM w Porannej rozmowie. "Wczoraj rozmawiałem z panem ministrem. Przechodzi jak większość zakażonych koronawirusa bezobjawowo" - oświadczył w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

Łukasz Szumowski w RMF FM wspomina wakacje


Przypomnijmy, pod koniec sierpnia, już po tym, jak podał się do dymisji z funkcji ministra zdrowia, Łukasz Szumowski pojechał na wakacje do Hiszpanii.

Po powrocie do Polski w wywiadzie dla RMF FM odniósł się do sprawy. Urlop byłego szefa resortu zdrowia wzbudził sporo kontrowersji m.in. dlatego że Hiszpania jest jednym z krajów najmocniej dotkniętych przez koronawirusa.

"To nawet nie Hiszpania. Spędziłem na morzu ok. 10 dni z jedną osobą. Wydawało mi się, że trochę prywatności będzie można uzyskać, żeglując po oceanie. Okazuje się, że nawet tam niestety ktoś robi zdjęcia, co nie jest przyjemne. Ale wakacje się udały" - mówił Łukasz Szumowski w Porannej rozmowie w RMF FM.

"Spędziliśmy ponad 100 godzin, żeglując. Na ląd zeszliśmy tylko raz - i to na wysepkę, z tego, co wiem, nie było ani jednego przypadku koronawirusa. Byliśmy we dwóch, więc było bezpiecznie" - dodał na naszej antenie 10 września.